Odzyskanie pliku

jest możliwość odzyskania pliku, właściwie dokumentu .doc, który otworzyłam z poczty jako załącznik, nie zapisałam go a przeprowadzałam zmiany w tym dokumencie, które oczywiście na bieżąco zapisywałam. Później wyłączyłam go i kompa też zupełnie nieświadoma, że mam ten plik niezapisany:( czy mogę jakoś go odzyskać? proszę o pomoc bo to jest zakończenie do mojej magisterki :(:(:frowning:

ps. ponieważ nie bardzo się na tym znam to próbowałam przez programy odzyskujące pliki ale to nie pomogło:(

Jak rozumiem ściągnęłaś ten plik jako załącznik i wybrałaś otwórz a nie zapisz na dysku? Jeśli tak to spróbuj uruchomić przez start\uruchom “%temp%” i w tym folderze poszukać czy tego pliku nie ma

Word automatycznie zapisuje co 10 minut plik więc wprowadzone modyfikacje powinny zostać zachowane (teoretycznie).

Tam gdzie znajduje się plik worda może również znajdować się plik tymczasowy (z tyldą), jest taki plik ?? (wcześniej włącz pokazywanie ukrytych plików).

niestety już wcześniej szukałam w folderze temp ale tam chyba tylko zapisuje takie pliki do czasu aż się kompa wyłączy, bo wczoraj już to sprawdzałam :frowning:

nie mam w ukrytych plikach tego :frowning:

Możesz jeszcze spróbować użyć programu PC Inspector File Recovery i poszukać tego pliku tymczasowego ale pewnie informacja o nim już dawno została zamazana więc szanse są marne.

Albo jeśli pamiętasz nazwę pliku( albo część) poszukaj w:

Menu Start -> Wyszukaj -> Pliki i Foldery

Niech przeszuka wszystkie dyski, może jest jeszcze gdzieś indziej zapisany?

Tak jak napisał mawej pliki otworzone (nie zapisane) są w katalogu “%temp%”. Jednakże po zamknieciu klienta poczty (mimo, że “zapisywałaś” dokument) pliki zostają usuniete (napewno były w tym katalogu). Proponuje program Active@Undelete (low lewel scan). Poprostu skanujesz dysk (może to potrwać nawet pare godzin), a potem otwierasz z drzewa ten katalog. Dla przykładu katalog w Viscie znajduje się w C:\Users[nazwa konta]~1\AppData\Local\Temp.

Najlepiej było by zrobić to bezinwazyjnie czyli sciągąć na czyjś komputer, zainstalować, a następnie aplikacje przekopiować z katalogu Program files na pendrive i dopiero takim programem szukać pliku.

Pozdrawiam.

W dniu 13.07.2008 , o godzinie 11:57 został dopisany post przez Hashi

Tu masz screen drzewa:

http://www.active-undelete.com/winpe_screens.htm

Jest wiele czynników które wpływają na szanse. Najlepiej mieć pod ręką program odpalany w RAM tak jak http://software.lsoft.net/BootDiskDemo-Setup.exe (Active@ ze środowiskiem WinPE - 10 dniowy trial) i w przypadku utraty danych wyciagnąć wtyczkę z gniazdka i uruchomić taki program.

W dniu 13.07.2008 , o godzinie 12:04 został dopisany post przez Hashi

Można też spróbować lżejszej wersji http://download2.lsoft.net/boot-cd-iso.zip. Program demo pozwala na odzyskanie do 64KB.

Może dzisiaj jestem nie bardzo domyślny ale :

jezeli pobrałaś pocztę przez program pocztowy , załącznik powinien zostać w zapisany w poczcie ,

jeżeli przez przeglądarkę poczta z załącznikiem powinna zostać na serwerze [jeśli nie został skasowany] .