Odzyskanie utraconych danych

(Kon®ado) #1

Witam, przez przypadek usunąłem folder aqq ( czyli gg) i chciałem przywrócić sobie go, użyłem programu Wondershare Data Recovery ale niestety nie przywrócił on wszystkiego ... Jaki program polecacie? czy może uda się je odzyskać poprzez przywracanie systemu? Zależy mi głównie na historii bo miałem tam trochę ważnych rzeczy, a udało się przywrócić tylko jej część ... Z góry dzięki za pomoc !

(R@z0r) #2

Po pierwsze. AQQ to nie gg -_-'

Po drugie. Z Recycled Bins też przez przypadek usunąłeś?

Po trzecie. StrongRecovery 2.7 z polskich i darmowych

(Kon®ado) #3

wiem że to nie gg, raczej chodziło mi o przybliżenie co to za program dla tych którzy go nie używają :wink:

Sam folder z profilem usunął się właściwie sam, tzn. gdy wyskakuje okienko do logowania jest tam też opcja usuń co w splocie niekorzystnych działań spowodowało jego usunięcie ;< także w koszu nie miałem co szukać ;p

oki spróbuje tego programu, może on da radę ; >

(R@z0r) #4

Czyli wywaliłeś profil programem, a nie jak napisałeś folder AQQ? Z tego co jest napisane to zrozumiałem że całe AQQ z dysku.

Na przyszłość ważne rozmowy importuj sobie do *.html, a nie trzymaj w historii.

(Kon®ado) #5

no może źle się wyraziłem sam program oczywiście jest na dysku, brakuje tylko folderu z danymi do którego ścieżka jest następująca:

C/użytkownicy/user/Wapster/aqq/profiles/ i właśnie brakuje ostatniego folderu z danymi ( tj historią, kontaktami etc)

(R@z0r) #6

Dlatego to o wiele trudniej odzyskać.

(Tymczasowy) #7

GG ma zawsze zapasowy folder z kopiami profili więc podobnie jest zapewne w AQQ. Włącz w opcjach folderów aby pokazywało ukryte piki oraz chronione pliki systemu operacyjnego. Poszukaj a znajdziesz.

Był kiedyś temat z GG.

(Kon®ado) #8

niestety ale po zastosowaniu się do tego w folderze z profilami nie ma żadnego ukrytego folderu ... także chyba nic z tego ;

(R@z0r) #9

Oczywiście, że nie ma, bo ty to przez komunikator wywaliłeś. Nie wiem jak można to zrobić "przypadkiem" no ale widać, że jednak tak. No, a osoba, z którą pisałeś nie może ci swojej historii z Tb wysłać?

(Longhorn2009) #10

Pod tą ścieżką znajduje się lokalizacja do plików archiwum AQQ

%HOMEPATH%\WapSter\AQQ Folder\Profiles\Ja\Data\Archive

Jeśli AQQ miałeś wgrane na dysku C, to każde włączenie komputera, przeniesienie pliku, włączenie przeglądarki zmniejsza szanse na odzyskanie plików. Gwoździem byłaby defragmentacja.

Tutaj http://www.dobreprogramy.pl/Odzyskiwani ... ws,86.html jest cała kategoria programów do odzyskiwania, ja używam najczęściej programu Easy Recovery od Ontrack (płatny - mam licencje z czasopisma). Swego czasu pozwolił on odzyskać mi część archiwum AQQ po formacie. Próbuj więc różnymi programami, jeśli pliki nie zostały nadpisane i masz dysk w NTFS są duże szanse na powodzenie. Dodam tylko, że pliki archiwum AQQ mają nazwy w postaci xxxxxx@plugin.gg.aqq.eu.dc2, gdzie x oznacza numerek danej osoby.

(Kon®ado) #11

R@zor druga osoba miała gg, a tam pliki archiwum mniemam że mają inne rozszerzenie.

Próbowałem kilkoma programami, ale z tego co widze tamte które mi się nie udało przywrócić zostały chyba nadpisane(poprostu mi ich nie przywróciło, chyba że to wina programu, bo nawet jeśli byłby uszkkodzony to by przywrócił?? ), chociaż starałem się nic nie ściągać na dysk C, jedynym moim błędem było na początku pobranie ważącego gdzieś 4 mb programu i zainstalowanie go na C, być może on zrobił całą robotę ; / Spróbuje jeszcze tym programem od kolegi wyżej jak nie da rady to muszę się pożegnać ; < jeszcze jedno pytanie jeśli np mam w historii 2 pliki o takiej samej nazwie xxxxxx@plugin.gg.aqq.eu.dc2 i xxxxxx@plugin.gg.aqq.eu.dc2(1) to czy ten drugi też odczyta?

(Longhorn2009) #12

Bez zmiany nazwy na xxxxxx@plugin.gg.aqq.eu.dc2 nie odczyta.

A co do odzyskiwania, to nadpisanych plików nie odzyskuje wcale.

(R@z0r) #13

To nie mniemaj tyle... Jak nie do html to chociaż do txt.

(Tymczasowy) #14

Ten folder o którym mówiłem jest w całkiem innej ścieżce. Wystarczyło poszukać dobrze. Tak przynajmniej jest w GG - możesz skasować konto w programie a kopia całego profilu jest w innym folderze.

odzyskac-archiwum-t313308.html