Odzyskiwanie danych po formacie

Witam

Mam problem z dyskiem nie mogę odzyskać wszystkich plików które zostały usunięte po formacie komputera, głównie chodzi mi o zdjęcia których miałem ok. 40-60 Gb. Próbowałem programu PuranFileRecovery lecz niestety odzyskał on ok. 7,5 Gb plików a na dysku miałem ich ok 100 Gb. Na dodatek nie można otworzyć żadnego pliku, przykładowo zdjęcia są w jpg ale komputer ich nie wyświetla ponieważ nie ma zainstalowanych aktualizacji lub zły format pliku. 

ok. Spróbowałem wiec Ontrac  Easy Recovery 10 enterprise, odzyskał on ok. 110 Gb plików lecz występuje ten sam problem ale nie w tak dużej skali tzn. i tak nie mogę otworzyć większości plików ale ok 10-20 Gb otwiera się normalnie. Nie wiem czym jest to spowodowane ponieważ Puran pokazywał ze ok 90-98% plików jest w stanie Bardzo dobrym lub dobrym.

A wiec czy dam rade odzyskać te pliki czy wgl są stracone i czy wizyta w serwisie by pomogła, są to dla mnie naprawdę bardzo ważne pliki.

Z góry dziękuje za pomoc.

Określ się co masz na myśli pisząc “po formacie” - taka czynność nie istnieje! Jest za to “formatowanie” partycji.

Niektórzy pisząc “po formacie” mają na myśli ponowną instalację systemu poprzedzoną formatowaniem partycji.

Jeśli masz na myśli ponowne zainstalowanie systemu i chcesz odzyskać dane właśnie z partycji na której zainstalowałeś system, to musisz się pogodzić z utratą części/większości danych których nie ma możliwości odzyskać w warunkach domowych.

 

To jak - formatowanie + instalacja systemu czy tylko formatowanie bez nadpisania nowymi danymi?

System na dysku byl uszkodzony znjamomy cos mial naprawic i zainstalowal linuxa ktory sformatowal ty pliow z NTFS na ext i pozniej on znnowu  sformatowal na NTFS i ja teraz zainstalowalem system Win 7

Dwukrotna instalacja systemu (Linux i Win), zmiana formatu plików - to wszystko spowodowało nadpisanie danych. W tym przypadku zapomnij o odzyskaniu danych w warunkach domowych (nawet w serwisie)

Tylko profesjonalne firmy zajmujące się tym problemem (płatne i to znacznie) mogą tu coś pomóc ale i tak pewnie większa część danych nie będzie do odzyskania. Poczytaj: http://www.krollontrack.pl/jak-odzyskac-dane.html#cennik

Niestety kolega wyżej ma rację.

Niedawno skasowałem sobie 500GB danych właśnie instalacją Ubuntu ale ja nie formatowałem partycji tzn na ext4. Po prostu popełniłem błąd i Ubuntu usunęło wszystkie dane. Wrzuciłem Windowsa I zacząłem odzyskiwać. Danych odzyskalem coś koło 300gb które się otwierają itp ie są uszkodzone. Reszta uszkodzona lub nie do odzyskania w warunkach domowych. Dodam że Odzyskiwanie zajęło mi pełne 7 dni. Na zmianę skanowanie I odzyskiwanie.

Jeśli to były bardzo ważne dane możesz na stronie Ontracka sprawdzić koszt odzyskiwania ale szykuj się na dobre kilkaset złotych wydatku. Odzyskiwanie danych to jedna z najtrudniejszych rzeczy i wymaga nie lada wysiłku i umiejętności.