Odzyskiwanie danych z C - proszę o pomoc

Witajcie! Gorąco proszę o pomoc w sprawie jak w tytule. Przez nieuwagę skasowałam z C kilkanaście zdjęć (JPEG), na których bardzo mi zależy. Trochę już poczytałam o programach służących do odzyskiwania skasowanych danych (w grę wchodzą tylko o freeware’owe) i wszędzie jest mowa o tym aby nie instalować programu (?) i nie odzyskiwać plików na dysk, na którym znajdowały się pierwotnie, bo grozi to nadpisaniem i wtedy kapota. Mam na kompie Windowsa 98 więc nie wszystkie z tych programów się nadają, na dodatek nie mam dysku podzielonego na partycje. Chodzi mi o to, aby ktoś z forumowiczów pokierował mną krok po kroku jak odzyskać te dane np.za pomocą programu Recuva, który jak wynika z opisu jest komaptybilny z Win 98. Skoro nic nie mogę zainstalować ani zapisać na C w tym kompie to jak mam to zrobić i jak zeskanować ten dysk w poszukiwaniu utraconych plików, o których wiem tylko tyle,że są w formacie JPEG i kiedy zostały zapisane na dysk.Czy potrzebny mi będzie drugi komputer, czy jakiś dysk zewnętrzny.Gdzie zapisać odzyskane dane? Jestem kompletnie zielona! Pomóżcie proszę !

Final Data Standard 2.0 http://www.kinodomowe.idg.pl/ftp/811/Fi … d.2.0.html

zobacz jeszcze te programy:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … 3.9.8.6472

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … covery+4.0

Jeżeli mówimy o Recuva to:

jak możesz to zainstaluj program na pendrive. Jak nie to na c: (on dużo nie zajmuje więc Ci nadpisze jedynie 2-3 zdjęcia).

Uruchamiasz program -> pierwsze okno wybierasz “dalej” -> zaznaczasz opcje “obrazy” -> dalej -> zaznaczasz “nie jestem pewien, szukaj na całym komputerze” -> dalej -> zaznaczasz "włącz głębokie skanowanie -> start -> po lewej stronie pokaże Ci pliki które znalazł -> zaznaczasz wszystkie -> klikasz odzyskaj -> wybierasz gdzie ma zapisać odzyskane zdjęcia np pulpit

wszystkim bardzo dziekuję , ale mam pytanie do krasnaaala! to bardzo stary komp i o pamięci flash mowy nie ma,jedyny nośnik jaki mam pod ręką to karta SD i zewnętrzny czytnik kart SanDisk.Boję się instalować Recuva na C bo może mi nadpisać akurat te zdjęcia o które najbardziej chodzi, czy mogę go zainstalować na karcie? Poza tym czy jeśli zapiszę odzyskane zdjęcia na pulpicie to nie nadpiszą się.przecież to wszystko ciągle ten sam C

Dodane 29.07.2009 (Śr) 20:03

krasnaaalu zajrzyj proszę raz jeszcze do mojego wątku - magax krasnaaal ,

krasnaaal , nadpisze lub nie. Przy dużym dysku to tak jak trafić w totka. W Recuva w ustawieniach ustaw Deep Scan

“master_zonk6” ma racje raczej nie nadpisze. Zainstaluj na c: (na pendrive instalowałem programy, nie wiem jak to na “czytniku kart itp.”). Jak zapiszesz odzyskane zdjęcia na pulpicie to na pewno nie nadpisze zdjęć, program sobie poradzi :slight_smile:

Dodane 29.07.2009 (Śr) 20:42

Już o tym pisałem “deep scan=głębokie skanowanie” :slight_smile:

dzięki za pomoc! zabiorę się za to jutro bo to będzie jednak dosyć stresujące z uwagi na możliwość utraty danych, może jeszcze ostatnie pytanie: czy jest możliwość wyboru wyszukanych plików, które chcemy zapisać czy wszystko jak leci?

Jeśli się boisz o nadpisanie, pobierz GParted LiveCD i zainteresuj się programem o nazwie TestDisk do oodzyskiwania danych albo zainteresuj się SystemRescueCD ewentualnie RecoveryIsPossible, wszystkie działają w trybie LiveCD.

Pozdrawiam!

dzięki roobalu, ale takie pojęcia to już dla mnie “kosmos” :slight_smile: spróbuję z tym najprostszym programem, w każdym razie dziękuję za chęć pomocy…