Odzyskiwanie danych z dysków w RAIDzie?!


(Dawidd3) #1

Witam!

Jak odtworzyc dane z dysków które miałem połączone w RAID 0 ? Podłączyłem je do innego kompa ale system plików nie jest widoczny i nie wykrywa żadnej założonej partycji :confused: Stało się to tak że podczas pracy na kompie, system poprostu się zrestartował i jeden dysk przestał być wykrywalny :confused: Po kilku próbach podłączenia oba dyski sa znów widoczne jednak teraz przy takim samym podłączeniu system nie startuje a BIOS RAIDa wyswietla info o potrzebie ponownej inicjacji macierzy. czy jest jakiś sposób aby odzyskać te dane ? Czekam na odp.


(Adrian) #2

a tan dysk co przestał być wykrywalny jest sprawny? bo jak się uszkodził to w raid0 jeżeli jeden z dysków padnie tracisz wszystko (coś kosztem czegoś, wybrałeś prędkość, mogłeś zrobić raid1 i w tej sytuacji miałbyś dane na drugim dysku)); pozostaje jedynie odzyskiwanie danych w specjalistycznych firmach lub specjalistycznym oprogramowaniem :stuck_out_tongue:


(Dawidd3) #3

No wiem co wybrałem :stuck_out_tongue: Ten drugi dyk juz sprawdzam. Zaraz będe wiedział.


(JNJN) #4

Może się przydać:

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in ... topic=4993


(Dawidd3) #5

Dzięki. Zrobiłem to na swój sposób i część plików udało mi się odzyskać, chociaż z innymi nazwami. Dzięki za chęci. Pozdroo