Odzyskiwanie danych z dysku twardego na którym jest uszkodzony system

Witam, posiadam dysk twardy 80GB na ATA na ktorym zainstalowany jest system Win XP który nie chce sie odpalić, wywala blue screena sekundę po rozpoczeciu ładowania systemu. Mam na nim dane które chciałbym odzyskać. I tu moje pytanie w jaki sposób to zrobić, słyszałem o jakichs programach ale jak podlaczyc ten dysk żeby użyć programu. Jak jest jakiś łatwy sposób na odzyskanie tych danych prosze i opisanie. Z gory dziękuje :wink:

Czy ten dysk pracował wcześniej na tym komputerze, na którym teraz próbujesz go uruchomić?
Próbowałeś naprawić uruchamianie systemu?

Co to za dane, jakiego typu? Zainstalowane programy, czy po prostu zdjęcia, filmy, dokumenty itp?

Jeśli zainstalowane programy, to będzie trudne a nawet niemożliwe natomiast co do dokumentów, zdjęć, filmów - w większości przypadków wystarczy podłączenie dysku do sprawnego komputera i po prostu przekopiowanie danych na inny dysk

Do tego nie są potrzebne żadne dodatkowe programy.

Dysk pracował na inny komputerze, a dane to dokumenty i zdjecia.

Uruchomić systemu nie możesz z powodu niezgodności sprzętu na poprzednim i obecnym komputerze (jeśli to inny komputer) objaw całkowicie prawidłowy, nie próbuj naprawy, małe szanse na powodzenie i do tego w tej sytuacji czynność zbyteczna, jeśli natomiast to ten sam komputer, to można próbować naprawy ale ja bym się w to nie bawił jeśli masz drugi, pracujący system.

Rozwiązanie problemu podałem w  poprzednim poście.

 

Czyli mam poprostu podlaczyc 2 dysk do komputera i wyczyta mi partycje z tego starego dysku jak sie odpali win 7 normalnie?

Oczywiście, cóż w tym dziwnego? :wink:

Jeśli dane nie zostały skasowane, partycja na dysku nie została usunięta to będziesz widział z poziomu nowego systemu wszystkie dane, które na nim są.

Pamiętaj tylko o wyborze dysku, z którego ma się uruchomić komputer, bo może chcieć to zrobić z tego starego.

 

PS. Pisz z polskimi znakami

Nie znam się na tym za bardzo, ale dzięki za pomoc! 

PS. Z przyzwyczajenia zapominam wciskać ten alt ;d