Odzyskiwanie danych z karty SD

Witam

Mam problem z moją kartą pamięci i odzyskaniem z niej zdjęć. A zatem:

1.Karta SAnDisk Ultra II 2 GB używana była w aparacie cyfrowym.

  1. Pewnego dnia, ni z tego ni z owego, po włączeniu aparatu wyświetlało się jedynie “Karta pamięci nie jest sformatowana”. Było na niej sporo sentymentalnych zdjęć i chciałem je odzyskać.

  2. Nie jestem totalnym laikiem więc wgłębiłem się w temat i okazało się, że to prawdopodobnie jakaś mała usterka któregoś sektora. Zatem przystąpiłem do pracy.

  3. Sformatowałem kartę z RAW na FAT32 (pewnie niezbyt trafnie). I przystąpiłem do odzyskiwania zdjęć. Użyłem kolejno kilkunastu programów do odzyskiwania jednak pomogły tylko dwa - Digital Image Recovery odzyskał dla mnie około 6 zdjęć z czego część była nie całkowicie odzyskana. Recover My Files 4.6.0.786 znalazło mi kilkaset plików tylko, że wersja shareware nie pozwala zapisywać plików (lekki bezsens).

  4. Na karcie nie było nic zapisywane, a program DMDE 2.0.1 wykrył błąd sektora numer 46777.

  5. Musze w ciągu kilku dni odzyskać zdjęcia, a nie chciałbym za to płacić w profesjonalnym punkcie odzyskiwania danych.

  6. Liczę na pomoc forumowiczów dobrychprogramów.

Z góry dziękuję za każdą pomoc i pozdrawiam serdecznie :slight_smile:

Spróbuj TuneUp Utilities>Undelete

Undelete nie widzi tej karty w ogóle, jedynie partycje dysku twardego.

edit:

Za którymś razem zobaczył, ale nie potrafił nawet zacząć odzyskiwać, od razu wyskoczyło, że nie mogło nic odnaleźć.

Dodane 07.06.2010 (Pn) 22:48

Czy ktoś jeszcze jest w stanie pomóc ?

Na początek wykonaj kopię karty (DMDE), potem możesz spróbować skanowanie DMDE. Jak nie pomoże, to PhotoRecbo recuva