Odzyskiwanie danych z pendrive-a

Witam. Borykam się od paru dni z owym problemem. Już tłumaczę, zaraz po podłączeniu pendrive do komputera, PC w ogóle go nie widzi, sprawdzałem już na 4 komputerach, wina musi być po stronie pendrive. Teraz pytanie, czy jest możliwość odzyskania danych jeśli komputer ani żaden program go nie widzi? Mam tam bardzo ważne dane. Próbowałem już bawić się w cmd, itd. Jednak nie przyniosło to żadnych skutków. Z góry dziękuje za pomoc.

Czy w zarządzaniu dysków widać go chociaż jako podłączone urządzanie czy nic?

https://www.youtube.com/watch?v=u_akO_B60u4   Spróbuj może pomoże

Nic a nic, niestety byłem zmuszony zanieść go do serwisu, dowiedziałem się, że przyczyną może być wirus, który zainfekował pliki na penie, przez to go nie widać

Mam nadzieję, że nie płaciłeś za takie bzdury. Wirusy ukrywają pliki i foldery, a nie cały pendrive.
Jeżeli nie widać pendrive nawet w zarządzaniu dyskami, to prawdopodobnie jest uszkodzony.
Dane nie były takie ważne skoro nie zrobiłeś kopii zapasowej.

 

 

Jak już napisał powyżej Atis, też mam nadzieję, że nie musiałeś płacić za tak “profesjonalną” diagnozę. 

Jeżeli faktycznie urządzenie nie jest widoczne w zarządzaniu dyskami to nastąpiło uszkodzenie mechaniczne. Niestety w przypadku pamięci flash oznacza to, że jedyny ratunek to firmy zajmujące się profesjonalnym odzyskiwaniem danych ( jeśli zależy Ci na odzyskaniu plików, pewnie można próbować wielu “domowych” metod, ale całkiem spore szanse, że bardziej jeszcze pogorszymy sytuację, zatem jeśli dane są ważne, to nie wiem czy gra jest warta świeczki…). Drugie niestety - łączy się to zawsze ze sporym wydatkiem finansowym. 

Jak już to nie mechaniczne (bo  w penie żadnych mechanizmów nie ma) a elektroniczne :slight_smile:

True:)