Odzyskiwanie danych z uszk. dysku i kopiowanie plikow na 2dy

(system) #1

Witam, pisze w mojej sprawie z watku windows-odzyskanie-ukrytej-partycji-bardzo-pilne-t469850.html

Zamowilem nowy dysk twardy o pojemnosci 80GB i teraz chcialbym go podlaczyc do komputera jako "master", zainstalowac na nim system Windows XP i podlaczyc drugi dysk, ten uszkodzony jako "slave" i uzyc programu TestDisk&photoRec LINK do odzyskania plikow z tego starego dysku. Stad moje pytanie - Czy tak sie da ? Czy trzeba jakos inaczej/specyficznie podlaczyc te dyski do plyty glownej zeby mozna bylo ta metoda odzyskac dane? Czy TestDisk&PhotoRec wykryje ten dysk w przypadku gdy nie bedzie on sformatowany i ewentualnie nie bedzie wykrywany w "moj komputer" i nie bedzie do niego przypisana zadna litera?

Troche czytalem w internecie na temat tego programu i po prostu wydal mi sie najbardziej sensowny, bezpieczny i skuteczny. Jednak nie potrafilem znalezc informacji na temat tego jak (czy sie da) postapic tak jak ja chce :slight_smile:

Bardzo prosze o przejrzenie podanego wyzej watku i spojrzenie na screeny bo z tego co mi mowiono jest tam specyficzny uklad partycji.

Bede bardzo wdzieczny za pomoc.

Z gory przepraszam rowniez za brak znakow diakrytycznych, ale korzystam w tej chwili z systemu z Live-CD i tu ich nie ma niestety :slight_smile: