Odzyskiwanie danych


(Jachu325) #1

Witam,

Czy jest możliwość odzyskania kilku plików bo zrobieniu 9 formatów kompa w 1 dzień jeden po drugim? Bo cały czas miałem problem z wirusem ale już komputer chodzi dobrze. Nie instalowałem praktycznie nic tylko formatowałem po kolei. Jeśli jest możliwość to polećcie mi jakieś programy.


(Drobok) #2

Spróbuj, ale instalacja systemu bierze kilkaset mega losowo wybranych danych z dysku. 9x 700 = 6300mb losowo wybranych danych z dysku. Więc raczej szanse małe. Oc zależy od rozmiaru dysku. Spróbuj np recuva.


(Jachu325) #3

Jeśli teraz w tej samej lokalizacji plik o tej samej nazwie to już nie odzyskam tego starego?


(Drobok) #4

Nie tyle o tej samej nazwie. Dane na dysku są zapisywane chaotycznie, jeśli usuniesz plik (np poprzez format) on nie jest fizycznie usuwany. Jednak instalacja systemu te dane na dysku umieszcza. Więc jeśli się zdarzy, że miejsce z poprzednim plikiem zostanie nadpisane to nie masz szans na odzyskanie pliku. Może również być nadpisana jego część, wtedy tracisz część pliku / ew w ekstremalnych przypadkach nawet go nie odpalisz.


(Jachu325) #5

Odpaliłem skan Recuva. Co będzie to będzie. Raczej mam zerowe szanse na odzyskanie :confused:


(E4rd8hndlcwcsg20luq1) #6

Spróbuj tym http://www.dobreprogramy.pl/StrongRecov … 24584.html , http://www.strongrecovery.com/pl/index.html jeden z najlepszych programów .Skanowanie jest darmowe , odzyskiwanie płatne ale jeśli to coś ważnego to warto zapłacić.


(Jachu325) #7

Katsuyuki ,

Możesz podpowiedzieć jak się używa tego programu?

Dodane 31.07.2011 (N) 15:51

Strongrecovery znalazł moje pliki, ale jest płatny. Znacie jakiś podobny program darmowy, który też to znajdzie? :slight_smile: