Odzyskiwanie haseł ze starego archiwum 7zip - na dvd backup

Witam,

czy zna ktoś jakiś program do łamania haseł archiwów 7zip’a. Jest pełno programów do zip’a i rar’a ale do 7zip’a szukam i szukam i nic do tej pory znaleźć nie mogę. Kiedyś cosik zakodowałem i hasło zapomniałem więc jak ktoś zna program który mi pomoże to niech pisze.

najlepiej aby obsługiwał brutala oraz metodę słownikową.

z góry dzięki.

edit:

powód dla którego szukam takiego programu:

hasła nie pamiętam ponieważ

a) rzadko otwierałem ten plik a właściwie nagrałem na płytke dvd backup i zostawiłem na dość sporo

b) w celu zwiększonego bezpieczeństwa dla pliku zrobiłem w nim kombinacje z moich niektórych haseł. Czyli mam XX stałych haseł - moja lista. Aby tworzyć hasła super mocne wybieram np. Y hasła z listy i mieszam kolejność. Dzięki temu zabiegowi powstaje hasło mocniejsze dla ataków typu brutal. Wada jest taka że jak rzadko używam pliku to mi się hasełko zapomina. Myślałem iż zapamiętanie go i tak nie ma znaczenia skoro wszystkie programy obsługują metodę słownikową. Niestety wtedy nie pomyślałem o tym że programy do odzyskiwania haseł z 7zip są aż tak słabo spopularyzowane.

c) ad.a) do pliku rzadko zaglądałem bo był na dvd a nie na kompie. naszła mnie chwilka na małe przypomnienie i hasła nie mogę za chiny zgadnąć. Próbowałem już chyba z 10 kombinacji ale bez rezultatów.

legenda: XX, Y - liczby typu całkowitego

PS. moderator już tu był więc teraz powinno być lepiej

RarCrack niestety nie na Windows.

Sposób użycia: http://www.mydigitallife.info/2009/01/0 … -in-linux/

no to będzie taka odpowiedź:

zainstalowałem sobie sun virtualbox. potem ubuntu na tym. i wykonywałem kroki jak w instrukcji ale niestety błąd:

no such file or directory czy jakoś tak.

w skrócie rzecz biorąc linux jest anti-user friendly więc poproszę coś na windowsa bo w razie problemów sam sobie poradzę z ich rozwiązaniem. Z drugiej strony nigdzie tam nie ma jakoby aplikacja mogła użyć słownika do odzyskiwania hasełka. A mi głównie chodzi o możliwość skorzystania ze słownika. w sposób jak w moim objaśnieniu.

tzn. mam listę haseł i używam np. 3 - permutuje je. oczywiście niewiem które 3 z mojej listy haseł.

ale czekam na dalsze propozycje - najwyżej brutalem zajmie to jakieś 2 miesiące :frowning:

Dodane 04.06.2009 (Cz) 10:44

jak modek tu przyjdzie to niech zamknie topic. Taki program nie istnieje chyba jeszcze. szukałem go kolejne pare godzinek i nic. Dajcie mi znać na PM jak ktoś go stworzy. to prawdopodobnie jedyne wyjście. puki co to chyba będę musiał nad tym plikiem posiedzieć samemu i z palca wpisywać :frowning:

Ja też miałem problem z hasłem do archiwum zip, na moim kompie zajeło by to kilka miesięcy znalazłem firmę która ma dobry sprzęt i znalazał to hasło w 2 dni. Tu macie linka http://naprawpc.webd.pl/odzyskiwanie.html