Odzyskiwanie hasła do rar

Poszukuję programu umożliwiającego rozpakowanie zabezpieczonego hasłem archiwum .rar (spakowałem i zabezpieczyłem hasłem moje prace a hasło… zapomniałem :confused: )

Spróbuj tego KLIK

tak naprawdę odzyskanie hasła do zaszyfrowanego pliku może być bardzo trudne i wymagające dużej mocy obliczeniowej. Programy, które mogą złamać takie hasło najczęściej stosują metodę słownikową (czyli podstawiają po kolei hasła z bazy - słownika - i któreś może zadziałać.0 inna metoda wygląda tak, że program generuje po kolei wszystkie możliwe kombinacje haseł ze zdefiniowanej wcześniej przez użytkownika tablicy znaków. To jest najskuteczniejsza metoda, ale czasem złamanie takiego hasła trwa kilkadziesiąt,kilkaset a nawet więcej godzin. jeżeli hasło ma ponad 6 znaków, lub zawiera w sobie duże/małe litery lub znaki specjalne, to znalezienie go graniczy z cudem :frowning:

ale głowa do góry ! keep trying

możesz skorzystac z kilku programów, które podaje niżej:

  1. Advanced Archive Password Recovery

  2. RAR Password Cracker

  3. ZIP Password Recovery Processor

powinno pomóc mam nadzieję.

Jakby było mało to jeszce zerknij tutaj jest tam dużo na temat łamania haseł:

http://www.password-crackers.com/en/articles/12/

Jak hasło dłuższe ,zapomnij,mam swoje archiwa które sam zabezpieczałem i też wyleciało z głowy i pomimo że wiedziałem jakich kombinacj znaków nie użyłem co znacznie ogranicza możliwość kombinacj,to i tak odkodowanie raczej nie mozliwe,lat by trzeba(hasełko długości więcej niż 16 znaków :slight_smile: ) .

Jeśli użyłeś krótkiego hasła możesz spróbować bruteforce w Advanced Archive Password Recovery,w wersji free tylko długość chyba do 5-ciu znaków.