Odzyskiwanie profilu Thunderbird

Witam.

Jakiś czas temu zrobiłem backup profilu w Thunderbirdzie (4 konta pocztowe) za pomocą programu MozBackup-1.5.1. Wybrałem

opcję pełnej archiwizacji, w skutek czego został utworzony ok. 15 GB plik *.pcv. Plik ten za pomocą WinRARa spakowałem w

archiwa RAR po 200 MB na part, dodałem bodajże 5% danych naprawczych. Teraz, gdy potrzebuję profil przywrócić, okazało się że

na 71 partów archiwum jeden zaginął :/. Bardzo potrzebuję zaledwie 6 e-maili z jednego z kont , tak więc proszę o pomoc w ich

odzyskaniu. Bardzo proszę o poradę, czy próbować w jakiś (magiczny?) sposób naprawić archiwum (jest szansa?) czy raczej

skupić się na narzędziach odzyskujących dane z uszkodzonego (niekompletnego) profilu TB (coś polecicie?)

I na koniec, pytanie bonus:

Miałem ok. 6000 e-maili na 4 kontach. Zrobiłem backup, wyszedł plik 15 GB. Pousuwałem (także z kosza) ok 1/2 e-maili (dużo z załącznikami), zrobiłem nowy backup i wyszedł mi… 15 GB. Czemu tak się dzieje, skoro usuwam e-maile? Może jednak gdzieś tam je TB chomikuje?

Na koniec dodam, że wszystkie konta mam na gmailu (IMAP). Na serwerze maili oczywiście nie ma.

Hej,

Bo nie użyłeś opcji porządkowania folderów. W innych programach pocztowych jest tak samo - potrzebne jest kompaktowanie, by usunięte rzeczy fizycznie zniknęły z plików bazy programu.

A co jeśli te akurat mail’e są w tej brakującej części. Niestety błędem było tworzenie archiwum przy pomocy MozBackup (tak naprawdę to też jest zwykłe archiwum) i kolejne archiwizowanie z podziałem na części. Jeśli Ci zależało na podziale na części trzeba było foldery programu pakować. W przypadku zgubienia jednego z partów możliwe byłoby odzyskanie choć części rzeczy. Teraz jest to raczej niemożliwe.

Pozdrawiam,

Dimatheus