Odzyskiwanie usuniętych plików z dysku


(Norbertino029) #1

Witam otóż mam ogromny problem Mianowicie podczas instalacji stystemu sformatowałem dysk d zamiast dysku c Poszukałem w internecie program do odzyskania usuniętych danych zainsalowałem go wyszukał mi usunięte pliki ale przywrócił ich tylko 5 teraz gdy ściągnąłem program recuvera wyszukuje mi tylko te 5 plików Czy da radę przywrócić te pliki które były na partycji przed sformatowaniem prosze o pomoc gdyż miałem tam ważne dane


(Atis) #2

Program i dane zapisz na innej partycji.

W opcjach programu Recuva -> Opcje -> Akcje -> zaznacz:

  • Skanuj w poszukiwaniu nieusuniętych plików (aby odzyskać dane z uszkodzonych lub sformatowanych dysków)

  • Głębokie skanowanie

http://wstaw.org/m/2013/11/16/2013-11-16_211648.png

Puran File Recovery Portable i zaznacz Pełne skanowanie:

http://www.puransoftware.com/File-Recovery-Download.html


(Azi) #3

Nie napisałeś, na której partycji zainstalowałeś system, jak na Twoim D to będzie większy problem, jeżeli na C - to rada Atis-a powinna Ci pomóc, daj znać co do wyników odzyskiwania danych.

BTW, napisz jaki system instalowałeś, bez tego nawet wróżka nie pomoże, są lepsi fachowcy ode mnie, którzy wiedzą, co w takim przypadku robić.

P.S.

Nie zapisuj nic na partycji! W ogóle to dysk powinien iść do innego komputera i tam zostać zeskanowany (jak masz ważne dane), Każde uruchomienie systemu skutkuje nadpisaniem danych na HDD - im dalej w las, tym więcej drzew, pamiętaj o tym. Przywracanie systemu działające w tle będzie Ci nadpisywało dane na bieżąco  - najprostszy przykład, wgrasz trochę softu i już po plikach.

Skracam to troszkę, ale indywidualne przypadki nie rozwiąże się online.

 

Pozdrawiam,

//Azi