Odzyskiwanie utraconych danych

Witam

Jak odzyskać dane z utraconych partycji bez zmiany ich zawartości. Jest to o tyle istotne że niektóre programy zmieniają nazwy plików i folderów. Na różnych forach rozpisują się ludzie że programy przywracają dane ale nie ma tam słowa o bałaganie jaki niektóre robią w plikach. Dla przykładu jeśli miałem 50 folderów ze zdjęciami a każdy plik miał nazwę kolejną nadaną przez aparat, wrzucenie ich do jednego wora mnie nie satysfakcjonuje. Tyczy się to też pozostałych plików. Najkrócej mówiąc chcę przywrócić partycje do takiej samej postaci jak sprzed usunięcia. Oczywiście jeśli wplączą się też pliki wcześniej świadomie skasowane to mniejsze zło :wink: Liczę na pomoc i czekam na propozycje jakiś programów.

Pozdrawiam

Pobierz RecoveryIsPossible i ngraj na płytę lub wypakuj na pendrajwa przy pomocy UnetBootin. RIP jest specjalnie przygotowaną do odzyskiwania plików i nie tylko dystrybucją GNU/Linux, która działa w trybie LiveCD, czyli z płyty lub innego nośnika co powoduje, że system nie działa z dysku i go nie wykorzystuje a tym samym nie trzeba martwić się o nadpisywanie plików utraconych. Dystryubujcja ta zawiera program TestDisk, za pomocą którego możesz odzyskać nie tylko pojedyńcze pliki ale również zawartość całych partycji. Jeśli się nie mylę TestDisk umożliwia również “segregowanie” do wybranych katalogów odzyskanych plików i nie powinien ich wrzucąć do jednego worka.

Tutaj masz wideoporadnik jak się obchodzić z TestDiskiem http://www.youtube.com/watch?v=NqlDIPl7 … re=related

Pozdrawiam!

może łatwiej będzie odzyskać partycje np TestDisk

lub

Partition Table Doctor

albo

Partition Wizard Home

No właśnie szukam potwierdzonych informacji czy dany program odzyskuje wszystko w takiej samej postaci jak przed skasowaniem partycji. Gdzieś wyczytałem że np program Acronis Disk Director Suite v10 odzyskuje partycje wraz z danymi, a gdzie indziej że tylko partycje i kolejno trzeba użyć innego programu do odzyskiwania samych danych. Gdzie nie spojrzeć co innego mówią. Szukam sprawdzonych sposobów bo do odzyskania mam ponad 800 GB (!!

A co do RecoveryIsPossible to czy działa on też z plikami spod windowsa?

Oczywiście. W wideoporadniku, który Ci podałem masz wszystko łądnie omówione.

Bardziej aktualną wersją o podobnych możliwościach do dystro RIP będzie

SytstemRescueCD

Ogłaszam z wielkim zadowoleniem iż bez problemu udało mi się odzyskać obie partycje wraz z pierwotną zawartością !!

Zdecydowałem się na ten program bo mam go w j.polskim tak więc żadne zaawansowane opcje nie są problemem. Naprawdę polecam ten program bo posiada też inne operacje dyskowe.

Dziękuję za zainteresowanie i sugestie kolegów =D

Temat uważam za zamknięty.

Pozdrawiam