Odzyskiwanie zdjęć z karty pamięci lub dysku

(Mroweczka 52) #1

witam. przeszukałam forum, widziałam jakie kto ma problemy ze zdj, ale nic podobnego nie znalazłam. program mam, wiec proszę mi nie podawać stron do programów, które odzyskają mi zdjęcia i proszę o do końca przeczytanie mojego wątku. więc problem tkwi w tym, że jakieś 4 lata temu zrobiłam zdjęcia aparatem, który się zepsuł. zgrałam je na komputer, ale on również się zepsuł i wszystkie dane, które miałam zostały utracone. dziś pomyślałam sobie, że skoro mam czytnik karty i program do odzyskiwania : Digital Image Recovery, to odzyskam te zdjęcia. problem jest jednak inny, bo po zakupie nowego aparatu włożyłam do niego właśnie tą kartę, na której były te zdjęcia które zrobiłam 4 lata temu, może inaczej... tzn włożyłam tą kartę na której przedtem one były, ale oczywiście już usunięte. po włożeniu tej karty, przez pewien czas używałam jej robiąc zdjęcia, które zapisywały się na niej. chcąc dziś odzyskać te zdjęcia, odzyskały mi się zdjęcia nie z tamtego starego aparatu, jednak z tego nowego. w związku z tym, co mam zrobić ? jaka opcja jest lepsza na odzyskanie - z dysku czy z karty?

z góry bardzo dziękuję :slight_smile:

(niezDarek) #2

IMO dane zostały już dość mocno nadpisane i ciężko będzie cokolwiek odzyskać,

łatwiejsze będzie odzyskanie zdjęć z dysku, był on formatowany ??owe zdjęcia z niego były usuwane ?? czy po prostu komputer padł a dysk jest sprawy

(Xxbastianxx) #3

Odzyskiwanie plików to jest bardzo ciężki temat...jeżeli chcesz odzyskać zdjęcia z karty na której już były zapisywane inne dane, to będzie bardzo ciężko.... takie operacje wykonuje się zaraz po usunięciu ponieważ każde użycie karty czy dysku zamienia sektory z danymi sprawiając,m że po jakimś czasie, dane są nie możliwe do odzyskania...

(Mroweczka 52) #4

Powiem szczerze, że się na tym nie znam. w każdym bądź razie było tak, że komputer sie zepsuł i wszystkie zdjęcia, piosenki i wszyściutko z dysków znikło.

(Xxbastianxx) #5

A czy na dysku był instalowany system na nowo? Ale to i tak, po takim czasie użytkowania komputera, raczej odzyskanie zdjęć będzie nie możliwe, a nawet jeżeli to prawdopodobnie będą "pocięte"

(Mroweczka 52) #6

A czy na dysku był instalowany system na nowo? Ale to i tak, po takim czasie użytkowania komputera, raczej odzyskanie zdjęć będzie nie możliwe, a nawet jeżeli to prawdopodobnie będą "pocięte"

tak, system był wgrywany na nowo. czyli mam rozumieć, że nic z tego :frowning: cóż, szkoda..

(Xxbastianxx) #7

maluuutka no to już przepadło... ale, jak to się mówi, oczy nie widzą, sercu nie żal :wink: