OE6 - problem

Cze mam problem a mianowicie nie mogę wysłać do jednej osoby maila podczas wysyłania pojawia się taki oto komunikat:

“Twój serwer nieoczekiwanie zakończył połączenie. Mogło być to spowodowane: nieprawidłową konfiguracją serwera, problemami z siecią lub długim okresem nieaktywności. Konto: ‘pop3.wp.pl’, Serwer: ‘smtp.wp.pl’, Protokół: SMTP, Port: 25, Zabezpieczenie (SSL): Nie, Błąd łączy: 10053, Numer błędu: 0x800CCC0F”

nie wiem co jest nie tak raz wysyła raz ma problemy poczas wywyłania z poczty wp wysyła poprawnie blagam pomóżcie bo już nie wytrzymuje nerwowo :-x

ps.tak samo się dzieje podczas odbierania wiadomości

Poczytaj o prawidłowej konfiguracji konta WP.

http://profil.wp.pl/pomoc.html#31

Zrób też test, wyłącz antywirusa/firewalla i zobacz czy będzie działało.

Mam wszystko tak zrobione tak samo wyłączony firewall i antywirus i dalej jest to samo :? :frowning:

Może to zwyczajny problem z serwerem?

WP często takie miewa, dlatego możesz pomyśleć o założeniu konta na jakimś innym serwerku np. na gmail’u :wink:

Być może jest to problem z serwerem tak jak sugeruje adpawl (jest to bardzo prawdopodobne) ale ja miałem podobny problem jakiś czas temu.

Chodziło wtegy to to, że w programie pocztowym miałem ustawiony zbyt krótki czas oczekiwania na odpowiedź serwera. Nie pamiętam w którym miejscu OE jest ta opcja bo od dawna używam BAT! ale na pewno jest. Jest to szczególnie ważne jeśli wysyłasz cos z załącznikiem, który jest skanowany przez wtyczkę antywirusową chociaż nie tylko. Spróbuj zlokalizować ten paramert w OE i zmienić jego ustawienia na większe na 120 sekund bo domyślnie jest chyba 60.

Może pomoże :wink:

Sdar

Niestty nic nie pomogło :frowning: :frowning:

Wyłącz na chwilkę antywirusa/firewalla lub oba na raz i spróbuj, mam wrażenie, że ktoryś z nich blokuje program ;]

wyłączony mam i antywirus i firewall i nic chyba przesiąde się na thunderbirda :?