OEM wpadł w niepowołane ręce

Mam Windowsa xp home edition oem, podejrzewam że pewna osoba przegrała mojego windowsa podczas mojej nie obecności (oryginalnej płyty nie trzymałem pod kluczem), nalepka z kodem dołączana do wersji oem jest przylepiona do obudowy komputera więc z kluczem służącym do instalacji systemu ten ktoś nie będzie miał problemu. Nie wiem co mogę teraz zrobić, jeżeli ta osoba aktywuje system przez telefon to dopiero będę miał problem.

Pomóżcie, poradźcie coś.

Dowodem legalności systemu jest posiadanie oryginalnej płyty, klucza licencyjnego oraz faktury potwierdzającej zakup.

Tamta osoba nie posiada conajmniej dwóch z wymienionych przeze mnie rzeczy.

Prawo jest po Twojej stronie :slight_smile:

Masz fakturę?? Masz oryginalny nośnik i nalepkę licencyjną??

Jak posiadasz to wszystko to nie masz żadnego problemu i w razie “W” nie masz się czym martwić :lol:

No tak, mam te wszystkie rzeczy, faktura, oryginalny nośnik, nalepka na obudowie. Tylko że obawiam się takich problemów że włączam system a tam mi się pokazuje że muszę przeprowadzić aktywację, jak aktywuję to tamta osoba co skopiowała oryginał i spisała klucz z nalepki znów sobie aktywuję i znów ja będę musiał przeprowadzać aktywację i tak dalej. Nie wiem czy taka absurdalna sytuacja może mieć miejsce ale jak znam życie to raczej może.

Jeżeli to jest wersja OEM, to tamta osoba, która skopiowała sobie te rzeczy, nie będzie mogła przeprowadzić aktywacji. Po prostu nie będzie się na jej komputerze dało aktywować Windows, bo można go aktywować na jednym tylko komputerze, tym na którym został po raz pierwszy aktywowany. Więc nie masz się czym martwić :slight_smile:

Uspokoiłeś mnie trochę, ale czytałem na różnych forach że niezłe przewałki można robić dzwoniąc do microsoftu próbując aktywować system i wciskać jakieś kity że tamten komputer się popsuł i takie tam, ludzie piszą że się udaje.