OFE - jaki polecacie i dlaczego ten a nie inny?

Hejka :slight_smile:

Nadeszła pora wybrać OFE. Jaki byście polecili i dlaczego właśnie ten? Fajnie by było jak by ktoś podesłał link do jakiś obiektywnych i niezależnych rankingów, ale wiadomo, że rankingi i to co w nich piszą nie zawsze idzie w parze z realiami, dlatego myślę, że podzielicie się ze swoimi odczuciami na temat OFE :slight_smile:

To niema znaczenia i tak ZUS ze wszystkiego Cię okradnie!

Nie wierz rankingom.

Niestety w Polsce tak to wygląda, że nie ma znaczenia który wybierzesz, i tak musisz płacić zus a twoja kasa z ofe, też idzie do zus-u.

Znam polskie realia, ale i tak muszę wybrać ten niby “najlepszy” zastanawiam się pomiędzy ING a Generali.

x la temu wybrałem Alianz, bo był 1 w rankingi. Teraz jest gdzieś pod koniec. Niestety nie liczcie na emeryturę. Rząd nas okradł, będzie tylko manna z ZUSu i to marna.

Dokładnie, ja też się kiedyś przejmowałem jaki wybrać żeby mnie nie wylosowali do jakiegoś śmiesznego.

Wybrałem PKO pionier i patrząc wstecz nie wiem po co zaprzątałem tym sobie głowę, tak czy siak będzie to samo

tzn. Nie będzie niczego, pozdrawiam.

ja mam w poczylionie bo mnie wylosowali.

Mnie też wylosowali. Ale to i tak nie ma znaczenia. Wszędzie jest tak samo. Widziałeś kiedyś, aby OFE zabiegały o klienta?

Jak wybierałem to sugerowałem się tą stroną: http://www.ofedlaciebie.pl/. Jak obejrzysz sobie stopy zwrotu to zauważysz, że są one podobne dla poszczególnych OFE. Anyway wybrałem ING i póki co nie narzekam. Istotna jest ta informacja (źródło to podany przeze mnie wyżej link):

Kiedyś było tak, że bezpłatnie OFE można było zmienić dopiero po 2 latach. Jak widać teraz się to zmieniło.

Ja to już zupełnie mam mętlik w temacie OFE :frowning: na co zwracać uwagę?

Dodane 21.11.2011 (Pn) 19:05

No cóż, a ja nadal szukam po sieci informacji.

Dodane 21.11.2011 (Pn) 19:06

Szukam też jakiś rankingów.

Dodane 22.11.2011 (Wt) 8:55

Widze, że cisza na wątku :frowning: Ja znalazlam coś takiego jako ranking ofe http://ranking.org.pl

Znalazłam tam sporo informacji.