Oferta pracy allegro

Witam znalazłem dzisiaj na portalu http://www.bialystokonline.pl/ogloszeni … 9&strona=1 ogłoszenie o pracę

praca polegała by na wystawianiu towarów na allegro ze swojego konta

Napisałem do tej osoby aby podała szczegóły i wysłała maila

Dzień dobry

Oferuję Panu/Pani pracę polegającą na sprzedaży internetowej ( przeważnie w systemach aukcyjnych ) towarów stanowiących moją własności takich jak: okazów numizmatycznych, telefonów komórkowych, sprzętu RTV i innych.

Sprzedawane przedmioty są nowe, opatrzone fakturami, certyfikatami i tym podobnymi, nie

sprzedaję sprzętu używanego lub z tzw. niewiadomego pochodzenia.

Praca jest lekka, cały skrócony schemat przedstawiam w punktach:

  1. Przed rozpoczęciem współpracy podpisywana jest umowa

( osobiście w Łodzi ( tutaj mieszkam i pracuję ) lub za

pośrednictwem poczty ewentualnie e-maila), umowa podparta jest kopią

dowodu osobistego.

Każda umowa zawierająca podpis obu stron w świetle obowiązującego praca ( kodeks cywilny ) jest umową zawartą w oparciu o obowiązujące przepisy, nie ma znaczenia czy została zawarta on-line czy też faxem lub osobiście.

  1. Aukcję przygotowuję osobiście, robie opisy graficzne , zdjęcia,

informacje do osoby wystawiającej i osobiście dopilnowuje wysłania

towaru, tak by nikt nie zarzucał mi jakichkolwiek oszustw, wszelkie dane zawarte są w umowie, biorę pełną odpowiedzialność za prowadzoną sprzedaż.

  1. Płacę 15% od każdego sprzedanego przedmiotu, zwracam też koszta

sprzedaży w tym prowizję i kwestię podatkową ( jako pracodawca ),

następuje to po sfinalizowaniu przez osobę kupującą.

  1. Pieniądze idą na konto osoby wystawiającej ( chyba że nie ma takowego ), następnie ten po odliczeniu swojego zarobku ( w tym prowizji)przesyła je do

mnie, wtedy towar zostaje wysłany.

  1. Jeśli towar się nie sprzeda, koszta są pokrywane przeze mnie.

  2. Jeśli towar dociera uszkodzony lub też ma jakieś wady, kupujący ma 7

dni roboczych na jego zwrot i zwracane są pieniądze ( zgodnie z obowiązującym prawem konsumenckim )

Jeżeli są jakieś niejasności proszę pytać, chętnie odpowiem ,

szukam tylko uczciwych osób, tak więc jeśli jesteś zainteresowany/a proszę o wyrażenie chęci podjęcia pracy oraz podania swojego loginu z allegro.

Pozdrawiam

Ja napisałem

Witam zastanowię się i postaram się jak coś dać dziś znać

mój login na allegro jak coś:[ukryte]

Sam kupuję i sprzedaje różne przedmioty od dawna

Na to dostałem maila

W razie czego przesyłam odrazu umowę.

dostałem ksero dowodu osobistego tej osoby z 1 i 2 strony

  • umowę

Co byście zrobili na moim miejscu,praca by była na odległość bo osoba jest z innego miasta niż ja

Po tym jak napisałem osoba usunęła ogłoszenie z serwisu myślę dlatego bo myśli że ja przyjmę

ja właśnie nie wiem co robić i chcę was się zapytać o zdanie

może ktoś miał taki przypadek

Sprawa prosta. Szukają naiwnych. To Ty jako właściciel konta będziesz odpowiadał przed skarbówką za zorganizowaną sprzedaż a nie ten, co Ci zleca sprzedaż. Jak nie masz działalności gospodarczej to leżysz. Poza tym dlaczego ktoś nie sprzedaje z własnego konta tylko szuka ludzi już z dorobkiem na Allegro? To proste - masz wyrobioną “markę” i dzięki temu będzie łatwiej coś sprzedać a wszelkie sprawy związane z realizacją transakcji spoczywają na TOBIE i tylko do Ciebie będą wszelkie pretensje - również prawne. Nie daj się wmanewrować

Poczekam na więcej opinii ale jak będą same negatywne tak jak twoja to oleję to.

Gościówę sprawdziłem na nk i fb ma konto ale 1 coś mi się nie podoba

dlaczego w dowodzie pisze imię i nazwisko inne niż w mailu,nie ma własnego maila …

Też się zastanawiałem czemu ta osoba sama nie może wystawić

Poza tym:

  1. Widzisz ksero dowodu a nie dowód osobisty realnie i nie jesteś w stanie zweryfikować oryginalności tego dokumentu

  2. To nie jest firma tylko osoba prywatna

  3. Zgarnie kasę, Ty zostaniesz z oszukanymi i będziesz się bujał po Prokuraturze a druga strona z kasą zwieje gdzie trzeba

Musiałbyś być po prostu głupi by wchodzić w takie układy

Odpuść sobie. W przypadku niewywiązania się gościa ze zobowiązań, Ty jesteś też jako współwinny bo firmujesz transakcję swoim imieniem.

Ta oferta pracy jest nie do końca zgodna z zasadami allegro i dlatego już jej nie ma - sam skasował lub poleciała z ręki admina.

Gdyby nie chciał kombinować, to by sobie założył nawet 100 różnych kont na Allegro i z nich sprzedawał.

Towar może być nie do końca legalny - np. nieoclony, więc szuka leszcza (słupa) Dodatkowo dochodzi odpowiedzialność skarbowa - sprzedaż zarobkowa - skarbówka Cię dopadnie i tłumaczenia nie będzie.

PS. Skasuj dane osobowe togo gościa bo jeszcze Cię on pozwie.

Ok odpuszczam i nie dam się w to wciągnąć dzięki za pomoc

Przekręt na dzień dobry, jakiś podejrzany typek , towaru nie masz ba nawet nie widziałeś na oczy to jest proste gość chce nabić kogoś w butelkę ja bym tego maila do allegro wysłał.

Mógłbym wysłać ale szczerze po co i co ja powiem

A po to , żeby mieli oko na takich.

Dokładnie, też bym tak zrobił.

A tak w ogóle to ta umowa jest pełna luk które koleś mógłby wykorzystać na twoją szkodę.

To powiedzcie mi co napisać może być tak jak tutaj napisałem tylko bez tej części na końcu

Dodane 05.07.2011 (Wt) 18:44

Jednak nie będę się w to bawił wiecie jak z imagehacka usunąć te pierwsze zdjęcie nie zauważyłem że są dane …

pakierhakierxd , patrząc na tą umowę to może lepiej zgłosić to jakimś innym organom choć nie wiem które mogłyby coś z tym zrobić,może inspekcja handlu albo może skarbówka (bardzo prawdopodobne że wykazuje mocno zaniżone dochody)…

A co do zdjęcia nie usuniesz, chyba że masz tam konto i to z niego wrzuciłeś :stuck_out_tongue:

Piszę do imageshacka wiadomość mają specjalny formularz ,myślę że usuną albo chociaż zmienią tak im napisałem

Rozwiązaniem jest wybranie opcji “zgłoś nadużycie”. Powinni skasować obrazek po zgłoszeniu

To oprócz napisania zrobiłem i to :).Mam nadzieję że skasują nie chce mieć żadnych problemów

zaraz z forum skasuje do tego aby więcej osób tego nie widziało

dzięki za pomoc

dzięki wam nie zrobiłem głupoty