Oferta przetargu


(Karolekc5) #1

Witam

To jest strona przetargu GUP w Krakowie na firmę sprzątającą :http://www.gupkrakow.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1034&Itemid=135

Na końcu pisze coś takiego:

V.4) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O NIEPODLEGAJĄCYCH ODRZUCENIU OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ (bez VAT) :

Cena wybranej oferty: 78.540.00

Oferta z najniższą ceną: 78.540,00

Oferta z najwyższą ceną: 152.760.00

Oczywiście wygrała firma z najniższą ceną za 78tyś.

I ciekawi mnie czy to jest suma za Cały rok czy jak. Firma zatrudnia 4 osoby i płaci im ponad 800zł brutto +środki czyszczące. To jak by policzyć to firemka mało za robi jesli to jest Kwota za rok, znów za miesiąc to na peno nie jest !?


(MaRa) #2

Na rok wychodzi 1636,25zł/miesiąc/osobę. Zatrudnią emerytów lub rencistów, więc odpadną koszty ZUS-u. Zatrudnią na pół etatu, więc nie będą musieli respektować najniższej krajowej. A że się w pół etatu emeryci nie wyrobią z robotą, to sami sobie winni, że się ruszają jak muchy w smole, będą musieli pracować aż skończą. Może nie zatrudnią ich na etat, lecz na umowę o dzieło. A że emeryturę mają 600zł/miesiąc, to te kilkaset zł bardzo im się przyda. Albo zatrudnią absolwentów szkoły średniej, w ramach stażu, a urząd pracy firmie zwróci.


(Karolekc5) #3

Heheh No zatrudniają 4 osoby O umowę o dzieło i co miesiąc nowa umowa hehe

@MaRa

Jak wychodzi:

Na rok wychodzi 1636,25zł/miesiąc/osobę. --> jak to obliczyłeś??


(MaRa) #4

W roku jest 12 miesięcy, więc 78 540 : 12 = 6 545 miesięcznie, 4 pracowników, więc 1 636,25zł/łebka. Utrzymanie pracownika i materiały dla niego mają się zmieścić w tej kwocie i jeszcze pozostać dla właściciela firmy. Chyba, że właściciel jest jednym z tych pracowników, wtedy da sobie ze 2500zł, a resztą się podzieli ze studentami i emerytami, których zatrudni. Może to firma rodzinna...

Osoba prowadząca taką firmę na pewno nie ma skończonych studiów lub jakiegoś poszukiwanego fachu (jak układanie płytek czy malowanie ścian), za takie pieniądze będzie się cieszyć.


(Karolekc5) #5

Dzięki :slight_smile:


(RyleC) #6
  1. Ceny w ofercie są cenami netto a płace brutto

  2. Firma nie musi istnieć pod dany przetarg, ale obsługuje szereg innych firm - zleceń. Co oznacza że koszty stałe są rozbite na więcej zleceń a koniec końców właściciel ma lepsze wyniki.

  3. Ciekawostka: Swego czasu sprzątałem w USA przez wakacje. Pracownicy to w 100% faceci, w 85% biali w wieku 20 - 49 lat. Sklep wielkości średniego Kauflandu - zamiatanie, mycie podłóg, polerowanie podłóg (cały sklep), sprzątanie łazienek (klientów i pracowników), sprzątanie pomieszczeń pracowników (podłogi, kurze, pisuary, wyrzucenie śmieci, mycie luster itp) to były mniej niż 2 godziny w sumie dla 2 osób. Zapewniam, że tak dokładnie mało która mama Wam sprząta :slight_smile: I firma zarabiała właśnie na jakości pracowników, a nie cenie i oszczędnościom w ich pensji i pozostałych kosztach pracy...