Office 2003 - czy da się pogrubić pierwsze wyrazy?

Witam,

robię słownik do szkoły z angielskiego i mam takie pytanie… Czy da się pogrubić pierwsze wyrazy we wierszach?

I chciałbym za pomocą kilku kliknięć pogrubić: horrible, intelligent, itd… Jest dosyć tego dużo tak więc nie chce mi się tego ręcznie robić…

da się zrobić to 2 kliknięciami, pod warunkiem, że umieścisz to w tabeli. Wtedy poprostu zaznaczasz wybrana kolumne i pogrubiasz, w innym przypadku musisz to robić dla każdego wiersza osobno

A umieszczenie tego w tabeli też jest proste.

Tabela -> Konwertuj tekst na tabelę -> Znaki rozdzielające -> ten myslnik między słówkiem angielskim a polskim

Potem, jak napisał prezesunio dwa kliknięcia i na koniec jedno z dwóch:

  • albo ukrycie linii tabeli

  • albo ponowna konwersja tabeli na tekst (z tym samym myślnikiem jako rozdzielaczem pól).

a nie lepiej w excelu to zrobic??

Też można, oczywiście że tak. Ale to zawsze parę kliknięć więcej. Zwłaszcza w tak prostym przypadku :slight_smile:

A jak to wsadzić w tabelę, gdzie będą dwie kolumny (jedna ze słówkami angielskimi, a druga ze słówkami polskimi)?

No przecież już napisałem. Z małą poprawką, bo pierwotnie pomyliłem kolejność konwersji. Już poprawione :slight_smile:

Popatrz na obrazek:

P.S. Separator tekstu widoczny przy opcji inny najlepiej skopiuj ze swojego tekstu, bo najprawdopodobniej nie jest to zwykły, możliwy do wklepania z klawiatury myślnik a tzw. półpauza (niech mnie ktoś lepiej znający się na typografii poprawi :slight_smile: ).

post-38494-13856533671705_thumb.png

Wszystko jest teraz pięknie :wink: Dziękuje za pomoc, a myślnik się wydłużył i dlatego nie wchodził z poziomu klawiatury…

Dziękuje za pomoc :slight_smile: