Office 2003 przestawia text -ubuntu

witam jestem posiadaczem pakietu biurowego Office 2003 , mam zainstalowany na xp i w nim piszę prace itp.Problem z openoffice i ms office jest znany bo przestawiają sobie te pakiety text - a to nierówno a to za wysoko.

Jako,że używam xp w 5 % a linuxa 95 % męczyłem się kilka godzin by ów pakiet zainstalować na linuxie.

Zainstalował się , ok popisałem, jest git. Postanowiłem skopiować z xp moje cv napisane w office 2003 - uruchamiam pod oficem 2003 zainstalowanym w ubuntu a tu przestawiony text!

Proszę o podpowiedz co z tym fantem zrobić. Nie chce sytuacji,że napiszę coś w office 2003 pod ubuntu a ktoś otworzy dokument a tam będzie poprzestawiane.

Pomocy

Eksportuj do PDF

Matiit możesz bardziej rozwinąć swoją wypowiedz ?

A czy pod Windowsem i Linuksem używasz tych samych czcionek?

OpenOffice posiada opcję eksportu do PDF.

I wtedy na każdej platformie masz ak samo.

tylko że pdf-a nie będziesz mógł edytować. A skoro masz windowsa to pisz pod windowsem zamiast się męczyć z linuksem i office 2003 na nim

sosen86 , jak to pdf’a nie będzie mógł edytować? Jest pełno programów do edycji dokumentów PDF… :x :roll:

pdf to taki pół środek,sprawdzę za chwilę czcionki

W dniu 27.06.2008 , o godzinie 19:01 został dopisany post przez wojownik

= sprawdziłem nie pomogło:(

Może trzeba załadować niektóre biblioteki z katalogu, w którym umieściłeś środowisko do uruchamiania Office(prawdopodobnie $HOME/.wine) lub z Windowsa? Gdzieś spotkałem opis instalacji i tam chyba było o tym wspomniane. Nie wiem jednak czy nie musiałeś tego wykonać, aby ten pakiet zaczął działać.

po pierwsze to zazwyczaj płatne programy a po drugie to edycja pdf-a to nie to samo co edycja dokumentu w pakiecie biurowym. pdf jest dobry ale tylko do odczytu danych dokumentów.

no i chyba będzie ciężko bo te pakiety tak już mają. office nie otworzy poprawnie open office-a a gdy zainstalować wtyczki do office-a aby otwierać dokumenty OO to też nie otwiera ich poprawnie. Tak więc jedyna szansa to pisanie w office albo pisanie open office i zapisywanie w jego domyślnym formacie.

MAM NADZIEJĘ ŻE NIE ZOSTAŁEM ŻLE ZROZUMIANY nie chodzi mi tu nic a nic o openoffica , problem polega na tym że ms office2003 pod wine niepoprawnie otwiera dokumenty zapisane pod win xp za pomoc tego samego ms office2003 , przestawia linijki ze zdaniami- ktoś wie o co tu chodzi:(

Przez przypadek znalazłem na googlach takie coś http://wine-review.blogspot.com/2008/01 … -with.html może się przyda :slight_smile:

Pozdrawiam!

też to widziałem - wiele stron przeczytalem o tematyce ms office na linuxa , ale dzięki

-text cały czas jest przestawiony:(

wojownik , a może w końcu odpowiesz na moje pytanie?

sorka Areh -pisałem do Ciebie i skasowałem niechcący :frowning:

zainstalowałem sobie :

sudo apt-get install msttcorefonts

i wszędzie poustawiałem Times New Roman - zanim to jednak uczyniłem sprawdziłem msoffice 2003 i działał jak należy czyli nie przestawiał teksu w moim cv co mnie bardzo cieszy.

Mam pytanie jaką czcionkę ustawić by była taka sama jak w xp na moim ubuntu ??

Offica odinstaluje z xp - pozostała mi jeszcze jedna aplikacja moja ulubiona gra pes 2006 której za nic nie potrafię uruchomić i koniec z xp - na moim ubuntu będę miał wszystko :slight_smile:

Tego samego PESa ja też bym chciał uruchomić i też poległem :slight_smile:

jakie trzeba zainstalować czcionki by były takie jak w xp?

a ja pes6 instalowałem na wszystkie strony -bez rezultatu - a widziałem w necie jak koleś grał chyba na gento albo archu nie pamiętam , ale grafika to minimum minimum - jak Ci sie powiedzie to powiedz i mi :slight_smile:

Może na starszych wersjach wine… Dystrybucja nie ma nic do gadania.

Właśnie kompiluję wine-1.1.0,może akurat… :slight_smile:


Nie działa…

Ale nie usuwałem .wine

Nie jest to dla mnie aż tak ważne