Office 2003 rożne wyniki średniej

Witam, w excellu 2003,   w kolumnie  są  liczby,  chcę poznać średnią  - no to zaznaczam   wiersze w kolumnie  z ktorej  chę mieć średnią i  widzę  np. 2,48888. W drugiej   kolumnie te same liczby,  ale średnią  widzę  2,5,   oczywiście wszystko  to na pasku obok zegara. Skąd ta rożnica w odczycie?

Ilość cyfr po przecinku? Jak masz ustawione formatowanie na jedną to 2,4888 zaokrągla do 2,5.

różnice są przez zaokrąglenie. zaznacz komórkę, wybierz formatuj, z listy wybierz “liczbowe”, następnie wybierz ile miejsc po przecinku ma liczyć (możesz też kliknąć odpowiednią ikonkę na pasku)

To oczywiste  ustawainie liczb  po przecinku.  Zawsze myślalam ,że wygodniej ustawić ogolne, a nie liczbowe. Oczywiśce i mogę ustawić  liczbowe dla larkusza . W ogolnych sama ustawia się ilość miejsc po przecinku.

przy ogólnych zaokrąglenie może zależeć także od szerokości kolumny. jeśli kolumna jest szersza, może zaokrąglać np. do 4 miejsc po przecinku, a jak jest wąska to do 1. rozszerzenie kolumny może doprecyzować wynik

Tak , tylko jak  zaznaczam komorki w kolumnie to  wyświeta mi się na pasku  na zegarem np średnia. PPM i wyświetla mi się menu kontekstow z sumą i innymi ożliwościamiobliczeńzdanych komorek i to tam raz mam trz,y a raz jedną liczbę po przecinku  pomimo,że tam gdzie  jest jedna powinno być trzy .Policzyłam w glowie i kalkulatorem.  Tego wlaśnie nie rozumiem.

Hej,

Ilość liczb po przecinku w takiej średniej zależy od formatowania komórki, która zaznaczyłeś jako pierwszą. Widać nie we wszystkich komórkach, z których podglądasz średnia masz takie samo formatowanie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

 .Masz rację,  już to wcześniej poprzeglądalam i porawiłam ,ale  nie myślalam ,że to jest przyczyna… Dzięki