Office 2007 cioci u mnie, czy to legalne?


(Lukaszniemczyk Tonie) #1

Ciocia kupuje office 2007 (promocja 200zł itd.) z licencją na trzy komputery.

Gdybym zainstalował go u siebie było by to legalne?


(York09) #2

Ciocia musi być właścicielem tych trzech komputerów

أخبار و إعلام: جرائد


(system) #3

Śmiem wątpić. Z pakietem otrzymujesz 3 certyfikaty i to na ich podstawie stwierdza się oryginalność. Więc sądzę, że możesz mieć u siebie tego office'a o ile będziesz miał ten świstek.


(Mireczek) #4

A mnie się wydaje, że licencja obowiązuje w jednym gospodarstwie domowym. Jeśli mieszkasz z ciocią, to Office będzie legalny. Przy różnych adresach już nie.


(Kalihomepage) #5

ten cytat jest ze strony MS

tego pakietu nie wolno instalować na komputerach w różnych gospodarstwach domowych. Ciocia musiałaby mieszkać z tobą, żeby było to legalne.

pozdrawiam


(Lukaszniemczyk Tonie) #6

no to zostaje przy openofisie, szkoda...... :slight_smile:


(fiesta) #7

PC Format 12/2007

http://www.pcformat.pl/index.php/numer

Pakiet Microsoft Works SE 9 PL w pełni kompatybilny z MS Office praktycznie za darmochę.

8)


#8

Co do tej licencji, to jest troszkę pomieszane. Na pudełku z MS Officem 2007 nie ma informacji o tym, ze można to instalować w jednym gospodarstwie domowym, jest tylko link do strony z licencją w języku... angielskim.

To obowiązkiem producenta jest to, aby dostarczył nam licencje, a z informacji zawartych na pudełku do takiej nie jesteś w stanie dotrzeć.

Tak więc sugerując się tylko tym co możesz uzyskać kupując pudełko, nigdzie takiej informacji w naszym języku nie znajdziesz, a nie jest obowiązkiem użytkowników bieganie po stronkach i szukanie takich informacji po polsku - producent oprogramowania powinien o to zadbać.


(Kalihomepage) #9

Wydaje mi się właśnie, że to w kwestii użytkownika jest sprawdzenie zasad licencjonowania oprogramowania które nabywa. MS nie ukrywa nigdzie tego typu informacji, w sklepie gdzie kupujesz oprogramowanie też możesz uzyskać odpowiedzi na tego typu pytania, a w najgorszym przypadku zawsze możesz zadzwonić do centrum informacji handlowej MS i dowiedzieć się wszystkiego co chcesz... tłumaczeniew stylu "ale ja nie wiedziałem" w takim przypadku raczej by nie poskutkowało.


#10

Kali , ale to obowiązkiem producenta jest udzielenie informacji o licencji na produkcie, lub wskazania na nim strony gdzie taką licencje można znaleźć. W tym przypadku tego nie ma.


(Kalihomepage) #11

Zgoda, ma obowiazek podac uzytkownikowi licencje, ale chyba nie na pudelku...

instalowales Office 2007? ja tak, i wiem, ze mialem sie zapoznac z licencja podczas instalacji.

Na produkcie rzadko kto daje tresc licencji. Jak patrze na opakowania swoich gier, slownikow itp, to nie widze na nich warunkow licencji...

pozdrawiam


(xomo_pl) #12

bo są w instalatorach......


(Lukaszniemczyk Tonie) #13

a ja właśnie instaluje office 2007 (na laptopie cioci) Punkt 2a licencji jasno mówi, że u siebie nie mogę, a Microsoft Works SE 9 PL mam na płytce ( z pc-formatu), ale wole open office, chyba z przyzwyczajenia, choć trzeba przyznać, że office 2007 jest lepszy...