OFFICE 2007 Przypis Dolny a końcowy

(Longereq Allegro) #1

Witam,

mam dość nietypowy problem. Piszę pracę magisterską. A pisanie takiej pracy wiąże się z niezliczoną ilością przypisów. Już prawie wszystko napisałem, pięknie ładnie, praca u promotora, a on mi mówi, żebym jednak zamienił przypisy dolne na końcowe (-.-)' że niby będzie estetyczniej... I teraz moje pytanie - czy można to zrobić jakoś automatycznie? Wszystkie na raz? Czy czeka mnie niezła zabawa? Kolejne pytanie - jak zmienić sposób numeracji przypisu końcowego? Bo jak na razie numeracja jest tylko cyframi rzymskimi. Chciałbym to zmienić...

Proszę o pomoc :slight_smile: Pozdrawiam

(Jasiek.w) #2

Z Pomocy Worda - Przycisk ze znakiem zapytania po prawej stronie paska:

Konwertowanie jednego lub większej liczby przypisów na przypisy dolne lub przypisy końcowe

1.Upewnij się, że jest wyświetlany widok roboczy (kliknij przycisk Wersja robocza na pasku stanu).

2.Na karcie Odwołania w grupie Przypisy dolne kliknij przycisk Pokaż przypisy.

Jeśli w dokumencie znajdują się zarówno przypisy dolne, jak i końcowe, zostanie wyświetlony komunikat. Kliknij opcję Pokaż obszar przypisów dolnych lub Pokaż obszar przypisów końcowych, zależnie od tego, czy są konwertowane przypisy dolne, czy końcowe, a następnie kliknij przycisk OK.

3.Zaznacz numery przypisów, które chcesz przekonwertować, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy.

4.Kliknij polecenie Konwertuj na przypisy dolne lub Konwertuj na przypisy końcowe.

Konwertowanie wszystkich przypisów na przypisy dolne lub przypisy końcowe

1.Na karcie Odwołania kliknij przycisk otwierający okno dialogowe Przypis dolny i przypis końcowy.

2.Kliknij przycisk Konwertuj.

3.Kliknij żądaną opcję, a następnie kliknij przycisk OK.

4.Kliknij przycisk Zamknij.