Office - błąd odczytu prezentacji z OpenOffice

Witam!

Mam taki mały problem - robiłem prezentację w OpenOffice 2.4 w werji Ux Systems. Po zakończeniu zapisałem ją w formatach: OpenOffica, Offica 2007, Offica 2003. Na komputerze na którym robiłem prezentacje wszystko wygląda tak samo w każdym z formatów, jednakże na innym komputerze na którym mogę otworzyć tylko format z Office 2003, polskie znaki są pisane zupełnie inną czcionką.

Planuję wydać prezentację na wielu CD i nie chcę aby taki problem występował na każdym z komputerów. Co muszę zrobić aby taki problem nie występował?

W opcjach zapisu plików powinno być coś takiego jak dołączanie (osadzanie) czcionek używanych w dokumencie. Zwiększa to dość znacznie rozmiary tworzonego pliku, ale gwarantuje, że na każdym komputerze czcionki będą takie same.

Innym rozwiązaniem jest użycie w prezentacji innych, popularniejszych czcionek, takich które na 100% będą u wszystkich.

W dniu 10.07.2008 , o godzinie 7:40 został dopisany post przez Areh


jacob126 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Najlepiej przekonwertuj prezentację do flasha.

Niestety nadal nie mogę rozwiązać problemu. W OpenOffice nie ma czegoś takiego jak zapisywanie czcionek.

No właśnie sek w tym, że prezentacja jest zrobiona z typowymi czcionkami. To co się dzieje to, to że polskie litery zamieniają się w w inną czcionkę. I nie umiem tego ominąć

A jak konwertuje się do Flasha - czy są do tego specjalne programy?

Ja bym to zapisał w formacie PDF, z nim raczej nie ma problemów z przenośnością i zmianą wyglądu.

Rzeczywiście, PDF jest dobrym rozwiązaniem jeśli prezentacja nie ma animacji czy innych elementów multimedialnych.

PDF - tam nie ma animacji, a są w mojej prezentacji. Wolałbym jednak te formaty: OpenOffice, Office 2003 i Office 2007 i Micromedia Flash - z tym, że w tym ostatnim także nie ma animacji. Co muszę zrobić aby moja prezentacja była zapisana tak jak demonstracje na dobrychprogramach.pl?

Acha i nadal nie wiem, co zrobić w sprawie tych czcionek - prezentacje robię w Times New Romanie i Arialu na drugim kompie (niezależnym) na którym je testuje zamienia mi polskie znaki na inną czcionkę. A co dziwne - gdy na tamtym kompie włącze StarOffica 8.0 i OpenOffica 3.0 Beta wtedy wszystko jest ok. Także co muszę zrobić aby prezentacja wyglądała ładnie także w ppt i pttx?