Przegląd zestawów podzespołów komputera

Witam To znowu ja Słuchajcie Ludzie robią mi z głowy Sieczkę :smiley: Oglądając części do kompa sobie sprawdzam to i tamto żeby wiedzieć w razie czego :wink: i tu rodzi się Pytanie bo Koleś z X-Kom Poleca mi Takie coś a pani z Morele Z kolei mówi mi o Takich płytach pod Daną Kartę i procesor ja już Oszalałem Serio :smiley: nie wiem kogo mam słuchać bo mówi że muszę zrobić Update Biosu Płyty głównej Z370 Pro 4 jak chcę posadzić w niej Procesory 9700K 9700 a potem mówi mi że Kompatybilne płyty to są Z390 Ogłupiałem :smiley:


https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-z390-gaming-x-4142417/
https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-mag-z390-tomahawk-4142445/

Do tego procka dobrze jest kupić Z390:

Jeśli bierzesz procek ‘K’ to rozumiem będziesz robić OC?
W takiej sytuacji chłodzenie najlepiej:

Przemyślałbym też wybór tego dysku SSD na co najmniej:

Reszta moim zdaniem jest OK.

rakolu
Chciałbym Dołożyć wymienić Tylko Płytę główną Procesor z odblokowanym Podkręcaniem Albo Z zablokowanym zależy który będzie bardziej Opłacalny no i Karta Graficzna I Tyle
Lista Rzeczy Które mam w Komputerze
Napęd LG SuperMulti GH24NSD1 RBBB
Chłodzenie CPU SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012
Dysk Toshiba Performance 1 TB 3.5" SATA III
Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1060 Windforce OC 6GB-DO WYMIANY
Obudowa SilentiumPC Regnum RG2W Pure Black
Zasilacz SilentiumPC Vero L2 600W
Procesor Intel Core i5-8400, 2.8GHz-DO WYMIANY
Pamięć Patriot Viper Elite, DDR4, 8 GB,2800MHz, CL16
Dysk SSD Kingston A400 240GB SATA3
Płyta główna ASRock Z370 PRO4-DO WYMIANY

Chcesz komputer, czy Frankensteina?
Jak to drugie ejsteś na najlepszej drodze. Pisał Ci Pancia 1660/rx5700, pisałem Ci ja chyba o Ram, ze w dualu i lepiej 8GB+… dalej to samo powielasz… eh :slight_smile:

marcin20000 Jaka Płyta Główna Do 1660/rx5700 jaki Procesor bo chciałbym i7-9700k lub zwykły i7-9700 i czy Zasilacz Bez certyfikatu żadnego zwykła 600 która nie ma 6+8 Pin pcie uciągnie to bez Grzania się wysokich napięć
6+2 PIN-Posiadam

Drogi Marcinie nic Nie powielam zacytuję ci Co piszą Ludzie więc Miej Pretensje do nich nie do mnie :wink:
BiałyGti-kupisz 9900k to i tak bedzie taki potwor ze zanim on przestanie ogarniać to pewnie minie 6-10 lat. Predzej 2x karte wymienisz na lepsza
Ja bym nie czekał brał bym 9900k i cieszył sie graniem

chudy-Bo się słuchacie ch#$% wie kogo… Masz kasę? Chcesz PC na już? Bierzesz i się nie zastanawiasz… Ja na swoim i7 8700 jeszcze pociągnę gry na wysokie/ultra przez kolejne 3 lata.
Jedyne co to zmienię GPU bo może ograniczać. Aktualnie nie spotkałem gry by mój procek był w 80~100% obciążony.

Ale tu Ci ludzie piszą o procesorach, nie o kartach. Druga spraw: nadal średnio widze sens zakupu, mimo, ze dobre, Intela… Zasilacz, szczególnie jeżeli chcesz OC, to bez Bronze najniżej bym nie myślał. To nie Apu 45 W…