Ogniwa peltiera

najpier kup OCZ StealthXStream 500W bo ci się spali zasiłka :confused: i przyda się na przyszłość :slight_smile:

potem dopiero kup te ogniwo…

ale jak będziesz miał ogniwo, dobre chłodzenie i dobry zasilacz to:

daj te chłodzenie i wykręć ile wlezie :slight_smile:

jak temp będzie 60*C wyłącz kompa

ściągnij chłodzenie

zamontuj ogniwo (nie pomyl stron! :slight_smile: )

i kręć dalej ale bez przesady :slight_smile: dovoltuj do 1.4V i sprawdź temp na ogniwie 90W i na wiatraczku :slight_smile:

potem kręć do 3GHz i powoli o 5MHz FSB

tylko musisz szybko się połapać w BIOS-ie… bo jak będziesz musiał wyczyścić CMOS to może się procek zamrozić :confused:

albo zmodujesz BIOS żeby na starcie było napięcie vcore 1.4V :wink:

nie zapomnij zrobić fotek i lepiej mieć te ogniwo nie w budzie tylko na np. stole…

nawet jak nie zamykasz to i tak to wszystko będzie się dusić…

no to tyle :slight_smile: aha i odizolować możesz jakąś tubą metalową… ale nie aluminium :slight_smile: jakiś metal nieprzewodzący elektryczności i ciepła… tube jakoś montujesz do płyty. W AM2 jest koszyk a zatem go wyciągasz i starasz się to jakoś zamontować ale tak żeby tuba nie leżała na mobo tylko w powietrzu na jakiś kołkach albo coś :stuck_out_tongue: i na końcu tuby będzie ogniwo z prockiem…

to jest naprawdę extremalne rozwiązanie i lepiej kupić WC albo chociaż zwykły cooler :slight_smile:

do WC potrzeba chyba 2 wiader wody i pompka oraz ołowiany bloczek :slight_smile: i trochę rurki :slight_smile:

to drugie :stuck_out_tongue:

cokolwiek zrobisz cieżko bedzie Ci uzyskac temp -297 stopni C 8) (czyli 24 stopnie ponizej zera bezwzględnego :stuck_out_tongue:

A tam taka mała wpadka, chodziło o koncepcje :wink:

Spali zasilacz na 100%, 70W ogniwo peltiera bierze duużo amperów i na dodatek zależy to od temp. radiatora, jak za bardzo będzie sie rozgrzewał to ogniwo będzie pracować bardzo nieefektywnie, być może corsair vx450 dałby radę, ale absolutnie nie brałbym wtedy mocniejszego ogniwa, jeśli chcesz jakieś 100+ to potrzebujesz oddzielny zasilacz dla ogniwa, np mc350…

a zamiast tej tuby do izolacji nie moze byc jakas pianka?? np taka do okien?? (lol)

A jak ogniwo ma 35 W to ile bierze z zasilacza??

nieważne bo mustangi lekko się spalą… kup porządny zasilacz i nie kombinuj…

ta tuba byłaby po to żeby ciepło nie uciekało na boki… i żeby nie grzało reszty podzespołów :wink:

na końcu tuby przydałby się wiatraczek wyciągający powietrze :wink:

Tuba nadaje się do chłodzenia wodnego albo kaskady… do takiego peltiera wystarczy odobina izolacji wokół socketu, na dobrą sprawę pianka do okien by uszła, ale potem problem z jej usunięciem zapewne będzie…

troche praktyki :smiley:

mam peltiera 65/54w@220/12v i mialem go na pIV 2.0@3.2 - bez krecenia bylo ~10C, po wskoczylo na 40C z braku mocy i temparatury radiatora

peltier jest z lodowki na piwo i teraz bedzie sie spelnial jako chlodzenie podstawy budy, bo lato tuz, tuz…

wiecej w poscie #11

No ważne bo nie mam kasy na kupowanie ■■■■■ół którą w tym momencie jest dla mnie zasilacz. Jeżeli nie pociągnie on ogniwa to nie wchodzi ono w grę: zamykamy temat. Ale wg mnie pociągnie :P. Jak juz mówiłem mój sprzęt chodził na 230W i to jeszcze na jakimś noname za 10 zl (przy karcie grafki na ddr3!!) teraz mam 450W więc 220W zapasu takze nie wiem co sie zasilaczem martwicie.

http://www.allegro.pl/item358639637_ogn … 91_2w.html

Myśle że to ogniwo wystarczy na mój procek 53,3W (jeżeli nie to mnie poprawcie i dajcie linka do tego co wystarczy). Ile ono potrzebuje watów z zasilacza??

to moze zacytuje w/w post 11 :

jak wyzej Witchhunter opisal bedziesz mial na 12v sprawnosc 80%, czyli ~70w + spora temperature do odprowadzenia (70-90C, bo ogniwo jest za malej mocy)

poczytaj, co ci ludzie radza… bez wiedzy chate spalisz :smiley:

Tomek tls , ty myślisz, że mustang jest w stanie uciągnąć to ustrojstwo? On wcale nie ma tych 400W, to jest jego maksymalna wartość, przy której pociągnie kilka sekund i się zjara. Tanie zasilacze mają niską wytrzymałość i nie są w stanie utrzymać napięć na prądożernym sprzęcie, tak też będzie i w tym przypadku. Moim zdaniem po podłączeniu peltiera i włączeniu kompa zasilacz pociągnie jakieś kilkanaście sekund, po czym efektownie się zjara.

Aha ale on wcale tani nie był kosztował mnie 90zl co w porownaniu do poprzedniego za 10 zl to duzy wydatek :lol: .

Ale nawet 40Watowego ogniwka nie pociagnie?? Jak wchodzi w gre kupno nowego zasilacza to odpada tego typu chlodzenie.

Dzisiaj za 90 zeta masz Modecom MC 350W, który zjada na śniadanie to badziewie, które masz.

PS. ja za swój z podpisu dałem 70 zł. Wymieniłbym, ale najpierw popracuję nad dyskiem a potem bezwzględnie tego q-teca, pewnie złożę na nim komp z celkiem 500 MHz

Dobra raz ze kupowalem go w normalnym nie internetowym sklepie (poprzedni chodzil ponad rok; jak na noname i 230W to duzo :P) dzien przed swietami Bozego narodzenia. Wiem ze przeplacilem ale chcialem miec kompa na swieta :P.

A wracajac do tematu na nim jest napisane 450W wiec te 350W powinien ciągnąć??

…nie??? może 250…

juz sie autor poddal ? :slight_smile:

ja za to przetestowalem swoje :

dsc036211de5.th.jpg

teraz kombinuje, jak je do budy zapakowac… bo roznica temp. jest za duza (25C w domu)

:roll: