Ogólny problem z interetem, lagi etc

Elo mam problem z zacinającymi się filmikami na portalach typu youtube. Dokładnie chodzi o to ,że dźwięk w filmie idzie a filmik stoi w miejscu i przesuwa się np o 6 sekund potem znowu staje i rusza o 3 sekundy do przodu itd. Uniemożliwia mi to swobodne oglądanie.

Pytanie czy to jest problem typu nowa przeglądarka -> stary i wolny komp czy może coś innego.

2 problem to taki ,że strasznie mi się rozjeżdżają wszelkie fora tzn nick danej osoby jest w 5 linijkach, są duże odstępy itp.

3 problem to taki ,że gdy wstawiam tasiemca to co linijka jest odstęp.

  1. Czy dzieje się tak na wszystkich przeglądarkach? Firefox, Chrome, Opera, IE - wszędzie tak samo?

  2. Zainstaluj najnowszego flasha - http://get.adobe.com/pl/flashplayer/

  3. Zainstaluj najnowsze sterowniki do karty graficznej.

  4. Podaj nam konfigurację komputera (procesor, RAM, karta graficzna)

kurzel131 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Ad 1 ciężko stwierdzić bo raz problem jest raz nie ma

ad 2 done

ad 3 mam zdaje sie najnowsze wgrane

ad 4:

od tamtego czasu zmiana nastąpiła jedynie w monitorze Gateway FPD1775W 17" nazwie użytkownika i kwesti miejsca na HDD

A mam pytanie. Czy , pozwoliłeś ", żeby się ten pasek na dole najpierw zapełnił, a potem odtwarzałeś filmy, czy od razu ??.

Bo jak zrobisz tak, że od razu chcesz oglądać, bez możliwości , zbuforowania ", napełnienia się tego paska na dole, to będzie tobie przerywało,

właśnie, co parę sekund :smiley: :).

Moim zdaniem komp już jest za stary…ale niech się inni też wypowiedzą. Miałem okazję korzystać z neta na Athlon XP 1800 MHz i nie należało to do przyjemności…a tutaj to ja sobie nie wyobrażam jakiejkolwiek pracy. Koledzy podają żeby zainstalować najnowszy flash… podczas gdy sam flash player ma większe wymagania…

Zazwyczaj filmiki na yt nie wymagają czekania na zbuforowanie ale tak czy siak filmik jest zbuforowany

czyli problem by tkwił stary komp -> nowy soft

mozilla o ile kojarzę mam tera v8 zużywa mi przy kilku kartach ok 150 ramu

ps skończyłem informatyka ;p

Witam. Matko, 150MB RAM - u ?? Masz 256MB RAM - u, i dziwisz się, że Tobie się wszystko długo ładuje ?? Są dwa rozwiązania.

Albo dorzuć RAM - u, albo zainstaluj inną przeglądarkę, co mniej RAM - u zżera Tobie z zasobów, np. Google Chrome.

Po 1 - sze. Po zainstalowaniu np. Google Chrome problem zniknie, bo zużywa mniej RAM - u.

Po 2 - gie. Dorzuć RAM - u, bo zawsze Ci będzie muliło przy tej przeglądarce :smiley:

Po 3 - cie. Ile Kart otworzyłeś, że aż tyle RAM - u Ci zżera ?? Mi Przy otwartych 20 zakładkach ubywa raptem 80.9MB RAM :slight_smile:

Po 4 - te Dobrze Ci radzę :slight_smile: Przy tak małej ilości RAM - u, nie masz co marzyć, że będzie Tobie płynnie chodziła mozilla.

  • Ja mógłbym sobie zainstalować inną przeglądarkę, ale Google Chrome się przyzwyczaiłem, bo jest najprostsza w obsłudze.

Kiedyś miałem inne, ale strasznie wnerwiała mnie ich złożoność. Google Chrome jest najprostsza. Polecam :slight_smile:

Powiem tak na ram nie mam hajsu zreszta w moim kompie sie nie oplaca dokupywac podzespolow chrome coz moze malo zuzywa ale ja mialem 5 procesow z 1 przegladarka wiec sobie odpuscilem. Kart nie pamietam chyba z 8.

lekarstwem moze byc instalacja mozilli w okolicy v4-5 i stary flash player z v6-7

Ogolnie temat poruszalem na innym 4rum ale od roku ono spi dodatkowo by dochodzily inne problemy:

4 czasami muszę czekać długo gdy ma się pojawiać menu kontekstowe ale tylko za 1 razem no chyba ze do następnego restartu

5 to samo mam gdy wybiorę rozmieść ikony wg:P

  1. i to samo jak sprawdzam popraną pisownie w mozilli klikając ppm na wyraz

  2. co oznaczają kolory linków w adresie strony czarny jest dla każdej strony czerwony dla zagrażających kompowi a zielony dla zaufanych witryn??

8 zdarza się opóźnione wpisywanie tekstu w wyszukiwarce lub np wpisze Ala ma kota i mi tylko kota wpisze.

Ja tak kojarzac fakty w polowie przypuszczam ze wina jest zbyt nowa wersja flash player, mozilli i system zrobiony w marcu tamtego roku zrobiony zle bo z dysku

Jak sa inne pomysly to chetnie wyslucham:D

Chrome nie sprawdza się na starych konfiguracjach totalnie. Wiem o czym mówię bo miałem Semprona 3000+ oraz 512MB RAM (wcześniej 1GB, ale przełożyłem do innego komputera).

Jakieś porady? Używałem tego komputera przez 6 lat, z czego ostatnie dwa były ciężkie, a rok to prawdziwa męka i walka.

  1. System - tutaj to podstawa. Przy tak słabym sprzęcie niestety trzeba pozbyć się wszelkich wodotrysków, pamięciożernych aplikacji (Chrome, Winamp, Gadu-Gadu) na rzecz prostoty, minimalizmu i lekkości.

  2. Przeglądarka - tutaj sprawdzi się albo Internet Explorer 8 albo Opera 11.61. Nie widzę żadnej innej przeglądarki na tym miejscu a na pewno nie Chrome, bo używanie tej przeglądarki na takim sprzęcie to istna katorga.

  3. Czystość - należy zadbać, aby w obudowie był dobry przepływ powietrza obraz żeby nie było kurzu.

  4. Myślałeś o jakimś OC (o ile się da, szczerze mówiąc nie znam się na tak starych platformach pod tym względem).

Bardzo ważnym jest trzymać system w idealnej kondycji KLIK oraz nie zaśmiecać go oprogramowaniem, no które z lekkości nie słynie. Wiadomo, że super-wydajności nie będzie, ale sytuacja powinna ulec poprawie.

Po 1 nie mam wgranych zadnego zbednego softu //jakis tam gothic 3 mi nie chodzi photoshop cs6 extracted juz nie wspominajac to samo z jakims najnowszym antywirem. Sorry gg mialem 10.5 ale jak mi maja niektore wiadomosci dochodzic po paru min bo gg zlapie latencie to nie uzywalem przez rok ponad zadnego komunikatora dopiero niedawno probowalem wgrac gg 10 i jak to wygladalo?? sciaga sie obejrzalem ze 3 seriale dalej sie sciaga dokancza sciaganie wlasciwie ale nie moze skonczyc wiec wgralem 7.7 co z tego ze stare z niektorymi nie moge pisac od czego jest fejsbuk.

po 2 moim zdaniem caly ram moze pujsc to w sprzet to jak sie np wlaczy jakiegos zaawansowanego mmo postawi afk zminimalizuje i sie bedzie bawic na 3 zdieciach w photoshopie najnowszym jak nie na xp to na viscie napewno

po 3 takie triki z odchudzaniemm moze bardziej sie pod gry nadadza ktore ledwo mi pociagna a puki co problemu nie mam

po 4 ja z chrome mialem tak ze bylo z jednej przegladarki 5 procesow i kazdy od siebie dokladal 20 ramu wiec to wszystko jedno czy uzyje ff czy chrome

WTW zamiar GG - lekkie, mało je pamięci i można podpiąć fb chat, GG i kilka innych (z tego co wiem nad Skype trwają prace i idzie to do przodu).

a co to wtw??

http://wtw.im/

Zasadniczo jak mowilem wczesne wersje danego softa by zalatwily problem jako tako nie mam 128 ram dysku 20 giga i jakiegos pierwszego geforca z prockiem 500 mgz zebym az tak podstawowe rzeczy instalowal:D Starszy soft mniej wymaga wiec i mniej pamieci czy procka uzywa a odnosnie przegladarki dalej mysle ze nowy soft+stary komp robi swoje;P

Ale jest stary i np. GG 7.7 nie obsługuje numerów powyżej iluśtam, to nie było 17 000 000?

WTW jest nowy, rozwijany, ma więcej możliwości i jest lekki :wink:

Kurzel nikt nie powiedział, że masz 128MB RAM :slight_smile: w Twojej weźmy to w cudzysłów rozpisce, pokazało, że laptop ma 255MB pamięci operacyjnej.

  • Patrzyłem jeszcze raz na rozpiskę tą, co pokazuje, ile miejsca masz na dyskach, itp. RAM 255, użyte 212, zostaje nam 42 Mega.

42 Mega RAM - u, chcesz, żeby obsłużyło 3 partycję, przeglądarkę, portale youtube, oraz, żeby to się nie zacinało ?? Opcji takiej nie ma :).

Nie powinieneś mieć takiego użycia pamięci, co najwyżej 25% max 26%. Odinstaluj Operę , bo ona Ci sporo zabiera.

  • Poza tym, defragmentuj dysk, opróżnij kosz,jeżeli masz coockie, to też je usuń ( koleżance zajmowało parę giga i jej komputer mulił ),

dodatkowo można jeszcze opróżnić bufor, czyli miejsce, gdzie zostają usunięte pliki, które zostaną usunięte z kosza.

P.S. Co Ci szkodzi spróbować:,odinstalować Operę, przez chwilę działaj na IE, i zrobić powyżej wymienione rzeczy. :slight_smile: Jestem pewny, że laptop będzie śmigał.

  • Jeśli chodzi o gadu - gadu, to te starsze, już od wersji 5.0 nie obsługują powyżej 1 mln. Tlen jest nawet lżejszy, i można eksportować kontakty z gadu - gadu.

Osobiście mam 5.1 ( czy jakoś tak ) i one już nie obsługują powyżej 1 mln. :slight_smile: Pozdrawiam

kurzel131 - popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie - więcej uwag nie będzie.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

OTy kosmos.

  1. zrobiłem rename

  2. test komputera jest stary - 15.03.11 głownie o parametry kompa mi chodziło używałem everesta dajcie znać co mam zaznaczyć by raport był w miarę krótki, czytelny i normalny by pokazywał tylko najważniejsze rzeczy.

  3. nie mam laptopa a stacjonarkę 11 letnią w dodatku

  4. jak się sprawuje opcja nowego gg zwanego 11?? bo myślę nad tym

  5. sprawa z ram-em wygląda tak jeżeli dochodzi do ok 150k to mam lagi na kilka min i podstawowe czynności jak choćby czekanie na menu kontekstowe czy odwieszanie stron zajmuje nawet kilka min no ataki efekt hmm mozilla sama może dostarczyć a jak nie to pomaga jej nowy ofis lub gg 10.5 ale chwilowo nie mam ani tego ani tego.

  6. ciasteczka itd mam regularnie wywalane defragmentacja była robiona last time;p

Jeżeli chodzi o nowe Gadu Gadu, to sobie daj spokój, bo blisko 1XX megabajtów z pamięci zżera, a przy Twojej małej ilości

pamięci ram, to będziesz miał problem. - 11 letnia stacjonarka ?? To tam chyba DDR1 jest ?? Tak się składa, że mam takie pamięci na stanie :smiley: Jak byś chciał.