Ograniczanie prędkości w sieci LAN


(Derelion) #1

Witam serdecznie :slight_smile:

Mam takie pytania: czy jest możliwość, że jeden z userów z mojej sieci LAN (Ja jestem adminem) ma zainstalowany program Bandwidth Controller i on ogranicza łącze innym userom czy tylko mój komputer jako serwer ma takie możliwości? Po drugie jak długo działa wersja DEMO programu Bandwidth Controller? I po trzecie czy jest jakiś inny program do ograniczania łącza? Słyszałem coś o jakimś programie:

Band Speed Balancer - służy do ograniczania przepustowości (maksymalnego transferu w kb/s) konkretnym końcówkom sieci. Jest bardzo przydatny, gdy np. jeden użytkownik nałogowo ściaga spore pliki i uniemożliwa tym samym komfortowe przeglądanie stron innym. Może też pogodzić interesy z jednej strony zawziętego gracza, z drugiej zaś pozostałych użytkowników sieci lokalnej robiących w tym czasie coś innego.

Czy ma ktoś dostęp do tego programu? Znalazłem w sieci jedną wersję ale brakowało plików :frowning: Proszę o pomoc, bo mam jednego takiego usera co to mi i innym userom łącze blokuje :confused:


(Asterisk) #2

Sprawdziłeś inne linki, które podaje Google po wpisaniu Band Speed Balancer -?


(Derelion) #3

W sumie teraz to znalazłem niby dobrą wersję ale nie potrafię tego skonfigurować :frowning: Zainstalowałem Ten pierwszy program i z niego korzystam ale przez jak długo on będzie działał to nie wiem :frowning:


(Asterisk) #4

No to na początek polecam lekturę tego artykułu


(Derelion) #5

Ok, artykuł przestudiowałem lecz jak klikam na to aby program się uruchomił niestety nic się nie dzieje a ten osobnik nadal ciągnie z najszybszą prędkością, czyli zabiera całe łącze :confused:


(Adarek) #6

Zobacz czy to zadziała:

ftp://files.chip.pl/45402/bsb16.zip

http://michal.eggs.pl/winroute/programy/bsb16.rar

Tamten odinstaluj razem z kluczami.

ps.

A takie coś zadziała ??

http://www.idg.pl/ftp/pc_10073/NetLimiter.2.0.7.html