Ograniczanie sygnału wi fi

Tylko prosze się nie śmiać

Ojciec jakiś czas temu kupił laptopa no i router (D-Link 524). Wszystko było cacy dopóki moja siostra nie odkryła stron typu surfthechannel, megavideo itp. NON STOP ogląda jakieś filmy streamowo i non stop jakiś jej sie buforuje. XXXX mnie to niesamowicie bo mine to XXXX spowalnia neta. Zazwyczaj odkręcałem antene przy routerze wtedy miala bardzo słaby sygnał

Czy jest jakaś możliwość ograniczenia jej internetu ? Bo troche nie wygodnie jest odkręcanie anteny Zawsze zganiałem, że internet dziadowo działa i sie nie czaiła o co kaman Prosze bez wygłupów, oczekuje poważnych porad software’owych i konfiguracyjnych

Przepraszam za wulgaryzmy panie adminie, zagalopowałem się :x

Na tym forum raczej nie preferujemy uprzykrzania komuś życia.

Skoro masz router wszystko jest dzielone po połowie.

Skoro nie chcesz dzielić łącza z siostrą proponuje założyć własne i się nim nie dzielić.

Jedynym wyjściem jaki widzę to zainstalować dodatkowe oprogramowanie które ustawi limit np NetLimiter (płatny). Powiedz siostrze, że to usprawni działanie internetu i że będzie sprawiedliwie.

Hmm myslalem, że to mnie jest uprzykrzane życie, tym bardziej, że to ja płacę za internet.

W routerze nie ma możliwości tego zablokowania ? coś jak flirt rodzinny (a może moja siostra jest mała i nie podoba mi się to co ogląda przez surfthechannel?)

Skoro ty płacisz za internet to ty chyba rządzisz w jakich granicach będzie z niego korzystać.

Włącz filtrowanie URL na routerze. Powyłączaj strony które chcesz.

Musiałbyś mieć router z opcją QoS.

Zazwyczaj jest, ale to już odsyłam do instrukcji obsługi routera (jak nie masz to poszukaj w internecie).

Arminpl , zobacz => KLIK