Ograniczanie transferu internetu w sieci domowej

Z góry przepraszam, za moją słabą wiedzę na ten temat i brak profesionalizmu w wypowiedzi :stuck_out_tongue:

A wolisz LTE z limitem ? Sądzisz, że to będzie lepiej chodziło ? Możesz się zdziwić.

Przeczytaj instrukcję obsługi routera przede wszystkim, ale jak byś to nie dzielił to ja sobie osobiście nie wyobrażam komfortowo korzystać z internetu na takim łączu w kilka osób. Musisz się pogodzić z ograniczeniami jakie wynikają z takiego dostępu do internetu - w szczególności tego obrazkowego jaki dominuje w dzisiejszych czasach. Średnia prędkość w UE to 7Mb, ja korzystam z łącza 250Mb download i 40Mb upload… Wiem że to kosmos dla większości, tylko chce uświadomić że z pustego i Salomon nie naleje :wink:

Ale myśle, że i tak lepiej niż to co teraz. Strony otwierają się 5 minut, youtube w jakosci 240p nie ma szans, a przez ciągłe przwrywanie w transferze nie ma szans ściągnąć nawet 5mb pliku…

Osobiście nie mam doświadczenia z internetem od operatora komórkowego, ale znam przypadek sąsiada który taki zakupił z umową ‘do’ 10Mb. Okazało się że owe do 10Mb jest szczytem marzeń dla odbiorców i w zasadzie nigdy nie przekroczył 1Mb - co jak się okazało było zgodne z umową. Więc jeśli miałbym polecać to raczej umowę po kablu z pewnym usługodawcom :wink:

Osobiście wolałbym najgorszą radiówke niz najlepszą usługę z komórek.

 

Mam w rodzinie przykład. Jedna osoba pokusiła się na LTE, dali 2 tyg próbnego no i przez te 2 tyg działało super, skype, strony www, youtube … wszystko śmigało cudownie.

Po upłynięciu czasu testowego umowa się uprawomocniła i zaczeły się jaja. Teraz mija pół roku, skype działa ale tylko rano o innych porach da się zrobić połączenie ale po min czy 2 zrywa, na youtube da się oglądać ale trzeba czekac po 2 min na załadowanie, strony www działają jak na modemie 20 lat temu.

Limity nie są wyczerpane bo nie da się tak to działa.

 

Co ciekawe, jak kupić kartę startera jakiegoś netu w kiosku to powraca szybkość itp ale na kilka dni. Aby wykluczyć uszkodzenie sprzętu, wziełem 2 rózne komórki, pojechałem tam. Udostępniłem neta na laptopa. Działało ponownie super ale przez 30min do 1h.

 

 

Pewny jesteś że chcesz to ?