Ograniczenia przy włączaniu sie programów

Jak pewnie wiecie, przy pierwszym uruchomieniu jakiegoś programu, Vista pyta nas czy jesteśmy pewni, że chcemy go uruchomić.

Wystarcz kliknąć na “Zezwalaj” aby móc używać danego programu.

I tu zaczyna sie problem.

Używam Notepad++ do robienia stron internetowych.

MA on w sobie program aktualizujący o nazwie gup.exe.

Za KAŻDYM razem kiedy uruchamiam Notepada pojawia mi się komunikat Visty, na którym muszę zezwolić na uruchomienie tego pliku.

Jest to dosyć denerwujące.

Cze da sie jakoś to wyłączyć dla tego jednego pliku?

Wejdz kolejno do Start > Panel sterowania > Konta użytkowników > Włącz lub wyłącz funkcję kontrola konta użytkownika > Użuj funkcji kontrola konta użytkownika, aby pomóc w ochronie komputera odznacz tą opcję i restart komputera :wink:

To wyłączy całkowicie tę funkcję - czyli dla wszystkich programów. A @ Drzamich chce wyłączyć tę funkcję tylko dla tego określonego programu: Notepad++, tak aby dla wszystkich pozostałych programów była aktywna. Może kliknij prawnym klawiszem myszy na ten plik .exe i zobacz np. w zakładkach okna właściwości pliku czy jest jakaś funkcja umożliwiająca na stałe (bez pytania) uruchamianie programu z prawami administratora.

Ja również miałem podobny problem (za każdym razem przy starcie tego programu włączała się kontrola konta użytkownika).

Pomogło ustawienie jak kolega wyżej radzi - prawym przyciskiem myszy na programie -> właściwości -> zgodność -> odhaczenie opcji “Uruchom ten program jako Administrator”.

Już więcej się system nie pyta :slight_smile:

Pozdrawiam