Ograniczenie czasu działania GG

Witam czy jest możliwość w jakiś sposób kontrolować czas używania GG. Mam młodsza siostre która nadurzywa moim zdaniem GG i chciałbym ograniczyj jej sesje dla jej dobra.Chodzi mi głównie o to żebym np mógł ustawić godzinkę dziennie albo funkcjonowanie od 14 do 18. Czy istnieje do tych celów jakiś program albo może sam Windows posiada gdzieś taką funkcję. Proszę o pomoc! !!

:smiley: :smiley: a nie lepiej grzecznie z nia porozmawiac

zaproponowac wyjscie ,a moze dac te pare zloty na jakas plytke

z muza ktora slucha

Ja bym podszedł do tego problemu w nieco inny sposób, chociazby w taki jak podpowiedziała Koleżanka wyżej.

Siostrze należy wytłumaczyć, że Internet to nie tylko gg, ale także źródło wiedzy, które na przykład może jej posłużyć do szukania potrzebnych informacji, na przykład do szkoły.

Zakazy mogą, ale nie muszą skutkować. Wczesniej czy poźniej siostra się zbuntuje i znajdzie sposób na obejście “zabezpieczeń”, jeżeli takowe założysz.

Jeśli rozmowa nic nie da proponuję inne rozwiązanie…

Zakładasz hasło na system (usuwasz konto “Gość”), instalujesz program do zamykania systemu o określonej godzinie przykładowo :arrow: Shut Down-O-Matic 2.2.2 w nim ustawiasz odpowiednią godzinę zamknięcia systemu i gotowe :slight_smile:

są specjalne prog. do ograniczania czasu siedzenia na komputerze. Jeżeli twoja siostra pracując na komputerze przesiaduje tylko na gg możesz takowy kupić. Na allegro jest taki program- jak chcesz to zobacz.

JEdnak tak jak mówia koledzy nie ma to jak rozmowa z siostrą i wytłumaczenie jej, że nie samym gg żyje człowiek :wink: :wink:

Tak, ale powienieneś go użyć w ostateczności, przychylam się tu do wypowiedzi poprzedników

CYBERsitter 2003 - shareware

Parents Friend 5.88 - freeware

Ja bym ci polecal program malo znany, ale wyprobowany i spelnia moje oczekiwania w 110 %… tyle, ze on jest odpowiedzialny za wylaczenie komputera o okreslonej porze dnia (lub nocy ;P)…

SLEEPY => http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=41&id=634

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=39&id=798 <== i spolszczenie…

dodatkowa zaleta programu jest to ze przecietny uzytkownik musi sie niezle natrudzic aby wylaczyc ten program (po wylaczeniu procesu, on sie automatycznie laduje), poza tym mozna umiescic ikonke tego programu zarowno w samym systrayu jak i w procesach systemu…

Do tego programiku wspaniale komponuje sie polecenie…

net user … wiecej info na ==>

http://www.it-faq.pl/EditModule.aspx?ta … icleID=886

pozdro…

To nie dział na luzie.

OT kasacja

Dzięki chłopaki za porady

A jeżeli chodzi o rozmowe to już przeprowadziłem nie jedną i w większości kończy się kłótnią :frowning: , wiec zostały takie pół środki

Pozdrawiam i życze dobrego porozumienia z waszym rodzeństwem! !!

Dzięki chłopaki za porady

Nie wydaje mi się żeby Kamcia była chłopakiem…