Ograniczenie dostępu do komputerów

(P Baczynski) #1

hello,

chciałem ograniczyć dostęp do paru komputerów (3)

tak aby nie powołani nie grzebali tam za bardzo a ja miał bym sobie hasło i po jego wpisaniu mógłbym robić wszytsko na tych kompach

chciałem zrobic tak aby oni mieli dostep tylko do : internetu (łącze stałe), office, paint, notatnik, do dyskietki, płyki, i innych podstawowych programików, dobrze aby chodziła tam Panda AntiVirus ale żeby w niej za bardzo nie grzebali, czyli np. nie zmienili mi totalnie konfiguracji. Wazne jest tez aby nie mogli sobie ustawic swojego hasla. Jaka metoda jest najlepsza? dzieki z gory za pomoc

(Daro U) #2

no nie temat topiku bardzo zgodny z jego treścią.

Co zrobic ?

Zainstalować te windowsy na partycji ntfs, założyć innym użytkownikom konta z ograniczeniami i dodatkow pobawić się zabezpieczeniami partycji ntfs, zablokować dostęp do tych części dysku do których tylko chcesz i założyć hasło na pandę, przecież ma taką opcję

(P Baczynski) #3

te windowsy sa na na partycji ntfs, gdzie znajde bardziej szczegółowe informacje w sieci jak co zrobic krok po kroku?

(Magik) #4

Tytuł zmieniłem + przenosiny do bardziej odpowiedniego działu.

(Daro U) #5

Tutaj masz trochę o kontach użytkowników i ograniczaniu dostępu do niektórych elementów systemu po przez rejestr

Anatomia Rejestru Windows - ograniczenia i blokady

Konta użytkowników

Zapomniałem dodać, że żeby móc korzystać ze wszystkich możliwości zabiezpieczania danych na parycji ntfs należy wyłączyć narzędzia>>opcje folderów>>widok>>użyj prostego udostępniania plików. Wtedy na zakładce Zabezpieczenia we właściwościach danego pliku czy folderu będziesz mógł ograniczać dowolnie dostęp do danego pliku czy folderu dla danej grupy

(P Baczynski) #6

ok dzieki to juz fajna pomoc; boje sie jednego ze znajac pomyslowosc ludzi i luki windowsa to i tak będą mogli te zabezpieczenia obejść jak bardzo będą chcieli