Ograniczenie dostępu do komputerów

hello,

chciałem ograniczyć dostęp do paru komputerów (3)

tak aby nie powołani nie grzebali tam za bardzo a ja miał bym sobie hasło i po jego wpisaniu mógłbym robić wszytsko na tych kompach

chciałem zrobic tak aby oni mieli dostep tylko do : internetu (łącze stałe), office, paint, notatnik, do dyskietki, płyki, i innych podstawowych programików, dobrze aby chodziła tam Panda AntiVirus ale żeby w niej za bardzo nie grzebali, czyli np. nie zmienili mi totalnie konfiguracji. Wazne jest tez aby nie mogli sobie ustawic swojego hasla. Jaka metoda jest najlepsza? dzieki z gory za pomoc

no nie temat topiku bardzo zgodny z jego treścią.

Co zrobic ?

Zainstalować te windowsy na partycji ntfs, założyć innym użytkownikom konta z ograniczeniami i dodatkow pobawić się zabezpieczeniami partycji ntfs, zablokować dostęp do tych części dysku do których tylko chcesz i założyć hasło na pandę, przecież ma taką opcję

te windowsy sa na na partycji ntfs, gdzie znajde bardziej szczegółowe informacje w sieci jak co zrobic krok po kroku?

Tytuł zmieniłem + przenosiny do bardziej odpowiedniego działu.

Tutaj masz trochę o kontach użytkowników i ograniczaniu dostępu do niektórych elementów systemu po przez rejestr

Anatomia Rejestru Windows - ograniczenia i blokady

Konta użytkowników

Zapomniałem dodać, że żeby móc korzystać ze wszystkich możliwości zabiezpieczania danych na parycji ntfs należy wyłączyć narzędzia>>opcje folderów>>widok>>użyj prostego udostępniania plików. Wtedy na zakładce Zabezpieczenia we właściwościach danego pliku czy folderu będziesz mógł ograniczać dowolnie dostęp do danego pliku czy folderu dla danej grupy

ok dzieki to juz fajna pomoc; boje sie jednego ze znajac pomyslowosc ludzi i luki windowsa to i tak będą mogli te zabezpieczenia obejść jak bardzo będą chcieli