Zbędne ograniczenie ilości postów dla nowych użytkowników

@tomekb czy rozważaliście całkowite zniesienie, bądź podwyższenie ilości postów jakie w ciągu dnia może napisać nowy użytkownik? Nie pierwszy raz widzę użytkownika, która aby dalej uczestniczyć w założonym przez siebie temacie musi utworzyć nowe konto, ponieważ na “starym” wyczerpał limit postów. Sensu w takim rozwiązaniu nie widzę. Podobnie sprawa ma się ze sztucznym ograniczeniem ilości linków jakie może wstawić nowy użytkownik, czego świetnym przykładem są tematy z działu Bezpieczeństwo - zamiast jednego postu zawierającego komplet raportów z FRST tworzone są kolejne posty - gdzie tutaj sens, gdzie logika?

Popieram.
Nie dalej jak wczoraj jeden użytkownik założył już trzecie konto, aby dalej móc uczestniczyć w dyskusji w swoim temacie. Ręcznie, na jednym koncie (wybranym przez użytkownika) ustawiłem mu wyższy poziom zaufania, aby w ogóle mógł pisać.

Za to dobrym pomysłem jest, aby dla każdego nowego użytkownika pierwszy post musiał zostać ręcznie zatwierdzony. Tak jest teraz, ale nie w przypadku każdego nowego użytkownika, nie mam pojęcia jak to jest rozróżniane przez system.

2 polubienia

Też popieram. Zresztą ten temat jest już przynajmniej 3 raz podnoszony.
Ograniczanie ilości postów czy linków w żaden sposób nie eliminuje spamerów, a tylko powoduje frustracje.

6 polubień

To prawda. I póki nie będzie opcji blokowania takiej z prawdziwego zdarzenia (przykładowo takiej, jaka jest na fb), póty tak będzie się działo. I nie ma co się rozdrabniać nad tym.

@anon96572732 @anon741072 @MartinaNeumayer no to głosujcie, bo im więcej głosów, to większa szansa na zauważenie przez redakcję.

Popieram.
Wczoraj miałem podobną sytuację.
Oczywiście “nowy” mógł dyskutować ze mną na priv, ale kontynuował na forum i limit mu się skończył.

Jestem za, ale wychodze zaraz na sylwestra, sprawdze na spokojnie limity i jak sensownie je podniesc.

3 polubienia

Również jestem za. Obecne rozwiązanie się nie sprawdza.

Rzadko teraz bywam na forum, i od dawna nie jestem nowy, więc nie miałem pojęcia, że takie dziwy tutaj się dzieją. Przecież rozwiązanie jest proste. Znieść wszelkie blokady typu limity postów i linków i zrobić tylko jedną rzecz. Pierwsze 15 lub 30 postów KAŻDEGO nowego użytkownika ma być zatwierdzone przez jakiegoś moderatora. Dla nowych użytkowników to nie będzie wielkie utrudnienie, po prostu ich posty pojawią się z pewnym opóźnieniem, a żadnemu spamerowi nie będzie się chciało pisać 30 merytorycznych postów tylko po to by wrzucić swoją reklamę. wiem, że moderatorzy będą mieli więcej pracy, ale Oni od tego są. A jak nie wyrabiają to zrekrutować więcej. No i można również rozważyć blokadę komunikacji przez PW do momentu osiągnięcia tych 15 - 30 postów. Dlaczego? Bo nowi przeważnie szukają pomocy, a na tym forum i tak pomoc na PW nie jest mile widziana i mało kto to robi. Natomiast wiadomości PW są bardzo atrakcyjnym kanałem dla spamerów którzy po zorientowaniu się, że zostali tak załatwieni, będą zainteresowani rozesłaniem swojego SPAMu po cichu jako wiadomości PW.

To jest fajny pomysł, a posty nowych mogliby zatwierdzać zwykli użytkownicy z odpowiednią rangą.

1 polubienie

Albo zwykli albo z odpowiednią rangą :wink:

1 polubienie

Znieść limity dla nowych!
Można zgłaszać, dyscyplinować, to PC Kim? (Po co od razu reżim jak w Korei Północnej?)

To jest duże forum. Moderacja może nie uciągnąć zatwierdzania nowych w sensie tego, co napiszą i co podlinkują, a zwykli użytkownicy z rangą Majora Majora, czy też Poplecznika - mogą eksperymentować … przejmować władzę.

Kolega chyba za dużo TVP Info ogląda ;PPP

4 polubienia

Rządzić nowo zarejestrowanymi w sensie tego, co napiszą - to może być niebezpieczne dla nowych i dla forum.

Według mnie, to powinien być dział pomocy dla niezarejestrowanych. Dużo ich jest - co nie chcą podawać danych. Widać to na portalu.

Jakie dane trzeba podać przy rejestracji? Coś się zmieniło w tym temacie? Dawno nie zakładałem tu konta :laughing:

Moim zdaniem niezarejestrowani nie powinni móc pisać. Mogą czytać.

2 polubienia

A jak piszą na innych forach? W sumie parę tysięcy tematów przez 4 lata. A nasze forum jest dużo większe.

Nie rozumiem dlaczego tak forsujesz dostęp do forum anonimom. Wystarczy, że na portalu jest przez to zamieszanie :wink:

3 polubienia

Dopiero co niektórzy poczują się bezkarnie. Pojawi się spam, bluzgi i diabli wiedzą co jeszcze …

3 polubienia

W sumie - Tu każdy jest anonimem, tylko zarejestrowanym i zalogowanym. Jedyna różnica, to lista loginów uprawniających do działalność userów. Forum jest anonimowe i działa na zasadzie korzyści rejestracji anonimowych - chodzi o nabijanie obecności, co przenosi się choćby na zyski z reklam.
Niezalogowani na portalu DP w powiedzmy 10% utrzymują portal.
A w czym oni gorsi? Że nie należą do partii Docenta, która należy do…