Ograniczenie internetu drugiemu komputerowi


(Xszczepaniakx) #1

Witam ^^

a wiec tak chciałbym ograniczyć łącze siostrze żeby ona mogla maksymalnie pobierać 20kb a ja w tym samym czasie resztę i jeśli ona nic nie pobiera to żebym mógł cale łącze wykorzystywać :wink: (poco ma sie marnować jak jej na kompie nie ma :smiley: )

JA mam podłączony internet modemem thomsona który dostałem od Neostrady a internet udostępniam siostrze dzięki kablowi RJ-45 i kartom sieciowy .. próbowałem programem net limiter ograniczyć jej łącze ale niestety moglem operować tylko swoim komputerem

Proszę o pomoc :mrgreen:


(Johnny B4) #2

To zainstaluj ten program na drugim komputerze.


(Xszczepaniakx) #3

ja to bym raczej wolał zrobić po cichu ze swojego komputera :wink:) opcja podana przez ciebie jest ostatecznością XD


(Johnny B4) #4

dane z "Komputer Świat"

  1. Mam serwer dostępowy z Windows XP, przez który użytkownicy łącza się z internetem. Chciałbym niektórym użytkownikom przydzielić określony transfer - czy jest to możliwe?

Do niedawna rozwiązanie to było domeną systemów Linux. Dla platformy Windows 2000/XP dostępny jest już Bandwidth Controller ( http://bandwidthcontroller.com/) , aplikacja umożliwiająca przydzielanie szybkości transferów komputerom w sieci lokalnej. Program należy zainstalować na komputerze udostępniającym internet innym stacjom roboczym. W programie możemy ustawić ograniczenie szybkości wysyłanych / pobieranych danych dla wybranego protokołu. Do wyboru mamy IP, UDP, TCP, inny lub wszystkie na raz oraz określony przez nas port. Na witrynie programu dostępne jest forum, na którym trwają dyskusje o funkcjonalności i konfiguracji programu.

Warto zajrzeć:

http://bandwidthcontroller.com/

http://www.freesco.pl

http://www.siecilokalne.pl

news: pl.comp.networking


(Xszczepaniakx) #5

Wszystko fajnie, super zainstalowałem program ale za wuja nie mogę dołapać sie o co w nim biega ;/ czytałem jakieś tourtiale na str produktu ale tez nic :frowning: miał może ktoś z nim styczność ? jeśli tak prosiłbym o pomoc w jego konfiguracji


(Johnny B4) #6

TO tak wciskasz to

39e5f00d8f46478bm.jpg

Potem w pierwszym oknie wybierasz dla jakiego połączenia ma być limit i dla jakiego protokołu (zaznacz all)

9dd784719d4ed6c7m.jpg

Ostatnie najlepsze :mrgreen: ustawiasz limit prędkości

70e3ef3de00f006cm.jpg


(Xszczepaniakx) #7

To nie działa :cry: nadal mam lagi a siostra ściąga full download em :x