Ograniczenie internetu osobom z sieci

Szukałem w necie i się nie doczytałem, więc napiszę nowy temat. Otóż mam internet 1024kb/s podzieloną na 5 osób (1 PC, 2 laptopy (1 mało używany), PC sąsiada i PC wujka. Jestem graczem, więc dobry internet dla mnie to podstawa, niestety osoby, z którymi dzielę internet tego zbytnio nie rozumieją i takie rzeczy jak Bit Comet czy Emule leci cały czas… Jestem administratorem, więc szkoda by było z tego nie skorzystać.

Powiedzmy, że chciałbym mieć te 70% przepustowości łącza na moim PC (tak abym mógł spokojnie grać) i te 30% na resztę kompów (bez znaczenia dla mnie :D).

Mój router: Cerberus Pentagram ADSL2 WiFi 80211G PLUS (lub inny model dokładnie, bo przepisywałem z pudełka). Z tego co widzę w ustawieniach to router posiada funkcję QoS, a z tego co wiem to jest ona do ograniczenie internetu.

Niestety jestem w tym kompletnie zielony, więc prosiłbym o instrukcje w tej sprawie. Wszelkie screeny itp jestem skłonny podać, w razie czego kontakt gg: 7515064.

Bardzo proszę o pomoc, to dla mnie ważne. :slight_smile:

:arrow: viewtopic.php?f=15&t=278129&start=0&st=0&sk=t&sd=a

Taa tylko z tamtych wypowiedzi nic nie rozumiem… Mówię - jestem w tym zielony, a mój internet jest już w takim stanie, że kompletnie nic nie pomaga. Zresztą tam sytuacja też nie jest wyjaśniona. Ograniczyłem na routerze transfer do 120kb/s i net jest tak samo słaby, bo każdy musi ściągać…

Jeśli w necie nikt mi z tym nie pomoże to sam nie wiem co z tym zrobić ^^