Ograniczenie lub brak łączności - problem z siecią

Witam,

mam problem z siecią bezprzewodową. Mam internet z UPC, router Asmax BR-604G i dwa kompy - stacjonarny z kartą sieciową D-Link DWL-G510 i laptopa. Na laptopie wszystko działa cacy, problemy są z PCtem. Otóż od jakiegoś czasu nie mogę na nim korzystać z internetu bo pojawia się ograniczenie lub brak łączności. Nie ma innych sieci w pobliżu więc ta przyczyna odpada. Próbowałem też ustawić sztywne IP - wtedy niby się łączy ale dalej nie ładuje żadnej strony, więc też lipa. Resetowanie routera oczywiście też nic nie daje.

Po wpisaniu w cmd ipconfig/all wyskoczyło mi, że na stacjonarnym nie ma numeru bramy domyślnej ( nie wiem czy to może być powód ale na laptopie brama domyślna się pojawia więc wszelki wypadek piszę ).

Co ciekawe sieć bezprzewodową zrobiłem już jakieś dwa lata temu i przez ten czas wszystko było jak najbardziej ok. Problemy ( ale tylko na PC ) zaczęły się od jakiegoś miesiąca/dwóch, wyglądało to tak że komp nagle tracił łączność ( tzn. wyskakiwało ogr lub brak łaczności ) i trwało to różnie, nieraz chwilkę innym razem kilka godzin, a potem ni z gruchy ni z pietruchy ją odzyskiwał i wszystko działało. Od jakichś dwóch tygodni miałem z tyn spokój i znowu wszystko działało ok ale przedwczoraj internet na stacjonarnym znowu padł i nie ma go aż do teraz.

Jakieś pomysły co może być powodem? Z góry dzięki za pomoc!

masz uwaloną kartę sieciową w kompie stacjonarnym ( chyba ) ale ręki bym uciąć za to sobie nie dał.

podtrzymuje przedmówce ale tak czy owak brama musi być i ona najprawdopodobniej jest przyczyną. ustaw na sztywno unikatowe ip , odpowiednią maskę i bramę taką jak na lapku oraz DNS i pinguj odpowiednio to ip co ustawiłeś, ip bramy i zdalnego hosta np 212.77.100.101

powodzenia

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem - mam ustawić sztywno ip kompa stacjonarnego, adres bramy wziąć z lapka i DNS też a potem pingować to na lapku czy na stacjonarnym ( sorry za głupie pytanie ale ja jestem zielony w tych sprawach ). Tak czy inaczej internet dalej nie działa :confused:

kirk_knox , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

pinguj z kompa, który ma problemy.

Ping IP kompa ok, ale ping bramy z lapka 100% starty, to samo z pingiem hosta też 100% straty. Zrobiłem ping pętli zwrotnej komputera ( 127.0.0.1 ) bo przeczytałem, że tak można sprawdzić czy karta sieciowa nie padła i też ok.

Czy to może być wina dostawcy sygnału ( UPC ) czy raczej mam coś zrypane w ustawieniach sieci na kompie?

jak ping do bramy nie idzie to pokaż po ustawieniu recznym karty tablice routingu tego PC

cmd->

netstat -r

oraz pokaż

arp -a

podaj też

ipconfig -all

z lapka i pc

pozdrawiam

PS ping loopback sprawdza czy prawidłowo funkcjonuje stos protokołów TCP/IP (głównie L3 i L4), aby sprawdzić karte czyli przede wszystkim L2 to pingujemy IP tej karty.