Ograniczenie lub brak łączności- router

Witam.Posiadam kablówke 1 mb podzieloną routerem tp link.Do 1 komputera podłączony router a drugi bezprzewodowo.Przez pół roku wszystko działało, aż ostatnio komputer nr 1 zresetował się i po ponownym włączeniu pokazał się komunikat ograniczenie lub brak łączności,na drugim komputerze również nie było internetu.Monter który konfigurował router w wakacje zostawił dane które wpisać jakby się coś popsuło,wpisywałem je i nic,nie moge również wejść na strone routera.

IP 192.168.2.99

maska 255.255.255.0

brama 192.168.2.1

wpisywałem je w protokole tcp/ip .Na komputerze nr2 - bezprzewodowym odzyskałem internet klikając kilka razy na Napraw.Na komputerze z routerem gdy wpisuje gdy wpisuje te dane bądź zmieniam ip na te które miał wcześniej ( 80.54.242.27) jest status połączono,wysyła Pakiety ale ich nie odbiera.Internet na komputerze z routerem mam gdy kabel z modemu podłącze odrazu pod komputer czyli router nie aktywny.Czytałem że może to spowodować antywirus jednak po deinstalacji nie przyniosło to skutków. Instalowałem też sterowniki od karty sieciowej ale bez skutków. Proszę o pomoc

Mortal_Kombajn ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Wpisz bramę taką samą jak adres konfiguracji routera.

Zrobiłem tak i nadal nic.

Ja mam odpowiednie IP, bramę, maskę i DNS-y wpisane na stronie routera, w PC (połączony z routerem kablem) + w laptopie (łącze się bezprzewodowo) protokół mam ustawiony na automat.

dziwne jedynie, że Centrum sieci i udostępniania pokazuje mi brak połączenia z Internetem…ale on działa. Natomiast trialowy chyba Network Magic zainstalowany na moim laptopie pokazuje to połączenie…ale to już OFF, sorry:)

No w tym problem że niemoge się zalowoać na strone routera ;/.Dziwne że na komputerze z kartą wifi net działa.Chyba wiem na czym polega ten problem ale nie wiem jak go rozwiązać, bo na komputerze z wifi adres ip pokazuje 80.54.242.27 czyli ip komputera z routerem, (w protokole tcp/ip wszystko na automatycznie ustawione) i chyba tutaj jest błąd ponieważ ip powinno być 192.168.2.99 takie jak napisał mi monter w razie czego żeby wprowadzić.Jeśli dziś nie rozwiąże tej sprawy to będe musiał po niego zadzwonic… :?

Wydaje mi się kolego ze na laptopie to ty jesteś połączony ale nie ze swoja siecią sprawdź to może.

Dlaczego ?

48aa3cb8e326be62m.jpg

Strona konfiguracyjna mojego routera to 192.168.2.1

Router przypisuje automatycznie adres ip w przedziałach 100-200 i taki powinien być twój adres ip czyli 192.168…np 101

Ja ostawiłem sztywny adres 192.168.2.4 ponieważ mam przekierowane porty w DC++

Czyli podłączyłeś się najprawdopodobniej swoją karta wi-fi do innej sieci