Ograniczenie lub brak łączności w sieci

Witam.

Mam w domu swa kompy - jeden z widows7, drugi z XP. Niedawno kupiłem router Asmax AR1004G. Podłączyłem go przewodowo do kompa z Windows 7 i skonfigurowałem. W kompie z XP zamontowałem kartę asmax wireless usb 411G. Wszystko śmigało pięknie do przedwczoraj, a teraz, po włączeniu kompa z kartą bezprzewodową pojawia się napis pobieranie adresu IP (przez ok 1 min.), a potem wyskakuje mi żółty trójkącik i napis “ograniczenie lub brak łączności”. Podkreślam, że nic nie grzebałem w ustawieniach IP, DNS, DHCP itp. Po prostu - wszystko pięknie działało i nagle przestało. W komputerze, do którego mam router podłączony przewodowo, wszystko śmiga. Aha - karta bezprzewodowa wykrywa sieć, siła sygnału znakomita. Może ktoś mi pomoże- z góry dziękuję.

Próbowałeś przycisk RESET?

Tak, reset nic nie pomógł - nadal to samo. :frowning:

Dodane 29.11.2009 (N) 12:02

Czy może to być spowodowane fizycznym uszkodzeniem karty?

Dodane 29.11.2009 (N) 12:39

Problem rozwiązałem sam. Wystarczyło w konfiguracji routera podać konkretny adres MAC karty sieciowej. Kolejny raz nie zawiodłem się na forumowiczach, którzy jak zwykle chętnie wyciągnęli pomocną dłoń. Dzięki wielkie. To był sarkazm, jakby ktoś się nie domyślił. :expressionless: