Ograniczenie lub brak łączności


(Sandall) #1

witam.

mam jakiś dziwny problem z laptopem w domu... podlączyli mi neta UPC 2MB w domu, po czym probuje sobie rozprowadzić go przez switcha po komputerach, i tak na stacjonarnych kopmuterach działa bez żadnych problemów bez żadnego konfigurowania IP i zmieniania adresów MAC, poprostu podłączam do switcha i smiga, natomiast gdy podłąćzam klaptopa wyswietla mi sie ten komunikat i niewiem dlaczego. Wie ktoś jak rozwiązać ten problem ? z góry dzieki!


(Lobor88) #2

Proponuję dowiedzieć się od usługodawcy ile kompów możesz mieć podłączonych jednocześnie, być może będziesz musiał dokupić dodatkowe IP.

Podłączałeś laptopa pod innego neta? może szlag ci trafił sieciówkę.


(Sandall) #3

ale jak jest sam laptop podlaczony to tez nie dziala... a sa 2 kompy zwykle i dziala


(system) #4

A IP przydziela DHCP czy statycznei


(Sandall) #5

na kompach jest ustawione automatycznie przydzielanie IP, ale w necie oba nasze kompy maja inne adresy IP


(system) #6

a moglbys tak dokladniej opisac struktore sieci??

Do czego podlaczasz tego laptopa??


(Sandall) #7

wiec tak, mam neta tego UPC poprzez kablowke, potem jest ten kabel podlaczony do jakiegos urzadzenia ktore zmienia wyjscie z antenowego na wyjscie takie jakie maja karty sieciowe, i do tego kabla podlaczony jest jakis ich modem z ktorego wychodzi 1 kabel z netem, i ja ten kabel podlaczam do switcha pod slot 1, a kompy stacjonarne pod 2 i 3 slot switcha, i smiga wsio jak ta lala, ale problem jest z tym laptopem... niewiem o co tu kaman, nawet gdy podlaczam go bezposrednio nie przez switcha to jest to samo.