Ograniczenie lub brak łączności

witam.

mam jakiś dziwny problem z laptopem w domu… podlączyli mi neta UPC 2MB w domu, po czym probuje sobie rozprowadzić go przez switcha po komputerach, i tak na stacjonarnych kopmuterach działa bez żadnych problemów bez żadnego konfigurowania IP i zmieniania adresów MAC, poprostu podłączam do switcha i smiga, natomiast gdy podłąćzam klaptopa wyswietla mi sie ten komunikat i niewiem dlaczego. Wie ktoś jak rozwiązać ten problem ? z góry dzieki!

Proponuję dowiedzieć się od usługodawcy ile kompów możesz mieć podłączonych jednocześnie, być może będziesz musiał dokupić dodatkowe IP.

Podłączałeś laptopa pod innego neta? może szlag ci trafił sieciówkę.

ale jak jest sam laptop podlaczony to tez nie dziala… a sa 2 kompy zwykle i dziala

A IP przydziela DHCP czy statycznei

na kompach jest ustawione automatycznie przydzielanie IP, ale w necie oba nasze kompy maja inne adresy IP

a moglbys tak dokladniej opisac struktore sieci??

Do czego podlaczasz tego laptopa??

wiec tak, mam neta tego UPC poprzez kablowke, potem jest ten kabel podlaczony do jakiegos urzadzenia ktore zmienia wyjscie z antenowego na wyjscie takie jakie maja karty sieciowe, i do tego kabla podlaczony jest jakis ich modem z ktorego wychodzi 1 kabel z netem, i ja ten kabel podlaczam do switcha pod slot 1, a kompy stacjonarne pod 2 i 3 slot switcha, i smiga wsio jak ta lala, ale problem jest z tym laptopem… niewiem o co tu kaman, nawet gdy podlaczam go bezposrednio nie przez switcha to jest to samo.