Ograniczenie lub brak łącznosci

Witam

Zakupilem kabel sieciowy,aby podlaczyc nim dwa komputery(do standardowych kart sieciowych),aby pograc sobie na lanie.Po podlaczeniu w jednym z komputerow wystapil taki problem z polaczeniem “Ograniczenie lub brak łącznosci”, “siec nie przypisała adresu sieciowego do tego komputera”.Opcja naprawy niestety nie pomaga.Prosze o pomoc.

Musisz kupić scrossowany kabel na zwyklym to nie przejdzie :stuck_out_tongue:

W większości serwisów takie mają 8)

Wydaje mi sie,ze taki posiadam.Na opakowaniu jest napis “Cross Over”.

A ile zapłaciłeś za ten kabel?? :stuck_out_tongue:

11,99zl(3 metry).Kabel firmy Hama.

Za tę cene crossa nie dostaniesz :smiley:

Ja pare lat temu 60 zł płaciłem za 3 metrowy :stuck_out_tongue:

I to jeszcze uzywany 8)

To na pewno nie wina kabla.Sprawdzilem na innym,ktory uzywalem kilka miesiecy temu(wtedy bylo wszystko ok) i dalej wystepuje ten problem.

We właściwościach protokołu tcp/ip ustaw bramkę domyślną ip i dns na automatyczne :stuck_out_tongue:

Stwórz grupę roboczą :stuck_out_tongue:

Wszystko zrobilem a problem nie znika.

Wczesniej wystarczylo,ze podlaczylem kabel,wylaczylem antyviry i gralem.

Wylącz firewalla :stuck_out_tongue:

Widze,ze tak naprawde to nie wiesz w czym lezy problem i wypisujesz wszystko co Ci przyjdzie do glowy :stuck_out_tongue:

Z problemem poradzilem sobie,wpisujac recznie DSN i WINS(choc nawet nie wiem co to jest).

Myslalem,ze juz wszystko bedzie ok,jednak zadna z gier nie widzi serwera,niezaleznie z ktorego komputera go zakladam.

Moze zna ktos przyczyne tego problemu?

Właściwości tcp/ip, zaawansowane, wins, włącz obsługe net bios mi pomogło jak grałem z tata w feara :stuck_out_tongue: