Ograniczenie lub brak łączności

Witam,

Mam router Dlink Wireless i podłączony po kablu do niego komputer stacjonarny. Kiedy wchodzę w STAN: Połączenie Lokalne pisze:

  • Ograniczenie lub brak łączności.

Możesz nie mieć dostępu do Internetu lub niektórych zasobów sieciowych. Ten problem wystąpił, ponieważ sieć nie przypisała adresu sieciowego do tego komputera.

W protokole internetowym TCP/IP mam zaznaczoną opcję “uzyskaj adres IP automatycznie”.

Co w takiej sytuacji robić?

Czasem pojawia mi się komunikat:

System Windows nie może zakończyć naprawiania problemu, ponieważ nie można ukończyć następujących czynności:

Odnawiania adresu IP.

Co w takiej sytuacji robić?

Sprawdzić czy na routerze uruchomiony jest serwer DHCP.

Przypisać karcie sieciowej ręcznie adres IP spoza puli zdefiniowanej w DHCP, (maske podsieci podpowie system), bramę i serwery DHCP (pierwszy taki jak brama drugi np. 8.8.8.8 )

Witam, mam problem… Nie wiem co jest grane. Podłączyłem komputer do sieci w której jest internet (neostrada). Niestety na tym kompie nie mam dostępu do internetu. W prawym dolnym rogu (przy zegarze) jest ikonka od połączenia sieciowego, ale jest komunikat, że mam ograniczony dostęp do sieci. Ikonka wygląda tak samo jak ikonka od połączenia sieciowego, ale jest na niej jeszcze żółta kropka. Na innych kompach w tej sieci nie ma takiej ikonki i informacji o ograniczonym dostępie. Na kompie jest Win XP z serwis pack 2. Wszystkie ustawienia sieciowe mam takie same jak na innych kompach (wszystko na automat). Fizycznie kabel jest dobrze podłączony, bo jak go odłączę to od razu pokazuje komunikat, że został odłączony kabel (połączenie lokalne). Nie wiem, jaka jest przyczyna moich problemów

Może na urządzeniu, które rozdziela Neostradę założona jest autoryzacja po adresach MAC i dlatego nie dopisany tam komputer nie dostaje adresu IP - sprawdzić na urządzeniu.

Może padła karta sieciowa - wstawić nową.