"ograniczenie lub brak łącznosci"

czyli z serii : “cos sie zrypało albo nie chce działac”

czesc :slight_smile:

mam oto taki problem

mam dwie karty sieciowe w jednym kompie .

do jednej jest podłaczony net ,a z drugiej wyprowadzony an drugi komputer.

ale problem w tym ze nie moge sie połaczyc pomiedzy komputerami za pomocą kabla , cały czas wyskakuje mi “dymek” "ograniczenie lub brak łącznosci"

nie wiem dlaczego :expressionless:

Jakim kablem sie laczysz? skretka UTP czy serial rownolegly?

Jesli skretka, to musisz ja najpierw scrossowac, aby komputery sie

“widzialy” …

mozesz rowniez sprawdzic, czy kabel nie jest pozacinany, porwany, czy wtyczki sa cale.

Jesli to nie pomoze, to sprawdz ustawienia wszystkich programow, ktore moga blokowac komunikacje - firewalle [rowniez systemowe], antywiry, threat sensy itp.

W ostatecznosci sprawdz, czy przydzieliles IP w poprawny sposob.

Komputer nr 1 [druga sieciowka]: IP: 192.168.0.1

Brama domyslna: 192.168.0.2

Komputer nr 2: IP: 192.168.0.2

Brama domyslna: 192.168.0.1

Niezapomnij ze grupa robocz musi byc ta sama na dwoch kompach.

tu jest dobrze to przestawione.

http://www.banita.pl/~pysiu/siec%20lan/index.html

Ps.podobny temat jest nizej

podłączyłem sobie dwa kompy kablem od router’a D-Link alee routera samego nie mam , bo niestety został uszkodzony przez młodszą siostre :confused:

kabel nie jest pocięty nigdzie , porwany, a wtyczki są całe ,a innego nie mam (chyba ze jeszcze od modemu od kompa ktory łączy moj komp z netem

drugi komp to laptop (IBM Think Pad)

systemowy firewall jest wyłączony (win xp)

firewall symanteca jest wyłączony , a wiec nie wiem co mozna jeszce wyłączyc.

ale nadal nie działa , ustawiłem jak kolega Cynique radził czyli :

Komputer nr 1 [druga sieciowka]: IP: 192.168.0.1

Brama domyslna: 192.168.0.2

Komputer nr 2: IP: 192.168.0.2

Brama domyslna: 192.168.0.1

i nadal nic nie pomogło,dalej ten sam komunijat , ale teraz tylko na drugim kompie :expressionless: (laptop)

O ile dobrze połączyłeś wtyczki bo na pierwszym kopie poinno być z przeplotem to na pierwszym kompie wejdź na panel sterowania> połączenia sieciowe, dalej masz kreatora konfiguracji sieci w domu lub małej firmie, a na drugim kompie zaznacz żeby IP uzyskało automatycznie, więcej masz na stronie głównej wortalu w demonstracji Mała sieć domowa w Windows XP

ale Ty chcesz mieć neta na obu kompach? Kabel od routera nie jest skrosowany więc nie może to działać prawidłowo od tego zacznijmy.

nie chodzi mi o neta tylko o połączenie dwoch kompow aby zgrac pliki z jednego kompa na drugi

mam ten kabel od routera i kabel od modemu ktory jest obecnie podłączony do kompa ( dzieki ktoremu mam net) probowałem z tym kablem to to samo , nie działało :confused: