"ograniczenie lub brak łącznosci"

(Cichytg) #1

czyli z serii : "cos sie zrypało albo nie chce działac"

czesc :slight_smile:

mam oto taki problem

mam dwie karty sieciowe w jednym kompie .

do jednej jest podłaczony net ,a z drugiej wyprowadzony an drugi komputer.

ale problem w tym ze nie moge sie połaczyc pomiedzy komputerami za pomocą kabla , cały czas wyskakuje mi "dymek" "ograniczenie lub brak łącznosci"

nie wiem dlaczego :expressionless:

(Goebbels) #2

Jakim kablem sie laczysz? skretka UTP czy serial rownolegly?

Jesli skretka, to musisz ja najpierw scrossowac, aby komputery sie

"widzialy" ...

mozesz rowniez sprawdzic, czy kabel nie jest pozacinany, porwany, czy wtyczki sa cale.

Jesli to nie pomoze, to sprawdz ustawienia wszystkich programow, ktore moga blokowac komunikacje - firewalle [rowniez systemowe], antywiry, threat sensy itp.

W ostatecznosci sprawdz, czy przydzieliles IP w poprawny sposob.

Komputer nr 1 [druga sieciowka]: IP: 192.168.0.1

Brama domyslna: 192.168.0.2

Komputer nr 2: IP: 192.168.0.2

Brama domyslna: 192.168.0.1

(system) #3

Niezapomnij ze grupa robocz musi byc ta sama na dwoch kompach.

tu jest dobrze to przestawione.

http://www.banita.pl/~pysiu/siec%20lan/index.html

Ps.podobny temat jest nizej

(Cichytg) #4

podłączyłem sobie dwa kompy kablem od router'a D-Link alee routera samego nie mam , bo niestety został uszkodzony przez młodszą siostre :confused:

kabel nie jest pocięty nigdzie , porwany, a wtyczki są całe ,a innego nie mam (chyba ze jeszcze od modemu od kompa ktory łączy moj komp z netem

drugi komp to laptop (IBM Think Pad)

systemowy firewall jest wyłączony (win xp)

firewall symanteca jest wyłączony , a wiec nie wiem co mozna jeszce wyłączyc.

ale nadal nie działa , ustawiłem jak kolega Cynique radził czyli :

Komputer nr 1 [druga sieciowka]: IP: 192.168.0.1

Brama domyslna: 192.168.0.2

Komputer nr 2: IP: 192.168.0.2

Brama domyslna: 192.168.0.1

i nadal nic nie pomogło,dalej ten sam komunijat , ale teraz tylko na drugim kompie :expressionless: (laptop)

(Mario C) #5

O ile dobrze połączyłeś wtyczki bo na pierwszym kopie poinno być z przeplotem to na pierwszym kompie wejdź na panel sterowania> połączenia sieciowe, dalej masz kreatora konfiguracji sieci w domu lub małej firmie, a na drugim kompie zaznacz żeby IP uzyskało automatycznie, więcej masz na stronie głównej wortalu w demonstracji Mała sieć domowa w Windows XP

(Ferdek31) #6

ale Ty chcesz mieć neta na obu kompach? Kabel od routera nie jest skrosowany więc nie może to działać prawidłowo od tego zacznijmy.

(Cichytg) #7

nie chodzi mi o neta tylko o połączenie dwoch kompow aby zgrac pliki z jednego kompa na drugi

mam ten kabel od routera i kabel od modemu ktory jest obecnie podłączony do kompa ( dzieki ktoremu mam net) probowałem z tym kablem to to samo , nie działało :confused: