Ograniczenie prędkości udostępnianego łączą internetowego

Po pierwsze, jako świeżak tutaj witam wszystkich forumowiczów :smiley:

Kwestia:

Tak jak w temacie - jakim innym programem mogę ograniczyć upload i download (do i z internetu) komputerowi (z mojej sieci) łączącemu się przez stałe łącze mojego komputera - Bandwidth Controller (różne wersje), z którego korzystałem do tej pory na XP Prof SP2 i Net Limiter - oba nie działają - System to Vista Ultimate 64bit - proszę powiedzcie, że coś macie - szukam już tyle dni, rozglądam się po forach i ciągle nic… przerobiłem już też: Softperfect Bandwidth Manager v2.3 i BwMeter 3.1.3 - też niestety lipa a programik muszę kupić jak najszybciej :cry:

Złączono Posta : 09.08.2007 (Czw) 8:05

…no nie możliwe… tutaj też nikt się nie orientuje w temacie? :?

Witam serdecznie na forum.

Dość dziwne, że te programy nie działają, polecano je w wielu miejscach z dobrym skutkiem.

Jeżeli chcesz wydać pieniądze na program, to może zastanów się na routerem z QoS?

http://sierp.net/faq/#podzial_pasma

Jak to dziwne, że nie działają? Kontaktowałem się nawet z producentami tego softu i każdy dał tą samą odpowiedź, Vista 64 is not yet supported. Więc jeśli rzeczywiście coś masz (chociażby info, że komuś działa) to bardzo proszę o konkrety ponieważ szukam już naprawdę długo.

Router nie wchodzi w grę - musi być niestety soft do ograniczenia prędkości U/D udostępnianego przez lan łącza.

Witam,

To mnie właśnie dziwiło, że jeszcze się producenci nie wyrobili.

Ale masz rację, na razie chyba żaden program nie obsługuje Visty 64.

Masz w takim razie problem.

No tak, ale gdzie je polecano z tym “dobrym skutkiem” ?

Witam ponownie.

Nie wziąłem pod uwagę, że będzie taka różnica od strony programistycznej,

że na systemach 64-bitowych programy nie pójdą i tyle.

A wcześniej tego nie sprawdziłem.

Z dobrym skutkiem polecano w każdym innym przypadku.

Przypomniało mi się jednak to:

http://www.kerio.pl/products1-1.aspx

Jednak cena :x .

Możesz zdradzić, czemu musi to być realizowane software’owo.

Jezusicku mi potrzebny jest zwykły prosty programik którym można ograniczyć udostępnianego łącza - tak jak ten Bandwidth Controller (malutki prosty programik) a nie taki ogromny pakiet z milionem opcji za kupę forsy - korzystałbym i tak tylko z tej jednej - no nic szukam w takim razie dalej, szkoda bo myślałem, że może tutaj jakiś specjalista się znajdzie :frowning:

Tobie nie specjalista, a program jest potrzebny.

Bo ponieważ?

http://www.netlimiter.com/news.php?id=19

Jezusicka wzywasz, sam nie sprawdzisz, a lamentujesz…

PS Doprowadź obrazek z sygnatury do rozmiarów z regulaminu.

No widzisz jak chcesz to potrafisz pomóc :wink: a Jezusicek był wręcz niezbędny do tej ostatniej propozycji. Sprawdzałem tą stronę już tyle razy, że na jakiś czas dałem spokój - no to się coś wreszcie pojawiło. Naprawdę bardzo dziękuję za tą informację nowa wersja się już instaluje (nie jestem pewien, czy już jej czasem nie sprawdzałem, ale zaraz zobaczymy) - jeszcze raz dziękuję Ci za poświęcony czas i uwagę, jakby co odezwę się później

Złączono Posta : 09.08.2007 (Czw) 13:25

no niestety pupa blada z tego programu wyszła - on może tylko shape’ować moje programy i połączenia - nie działa jak Bandwith Controller i nie można ustawić prędkości UPL/DWNL z internetu dla komputera w sieci :confused: No nic, trza szukać dalej