Ograniczenie szybkości łącza


(Bambosz107) #1

Teraz aktualnie mam 54Mb/s i niską siłę sygnału, a filmy na YT jak sie cięły tak się tną a w sppedtest2.com na download mam... 209kb/s! !!

-- Dodane 18.03.2009 (Śr) 20:14 --

aha i nie wiem jakbym sie starał to i tak nie ustawie siły sygnalu na lepszą niż niska


(Mmiszczuk) #2

Nie mogłeś mieć na sieciówce wifi 10 MiB/s. Max to ~3,5 MiB/s


(Bambosz107) #3

masz rację, przesadzam, ale download miałem naprawdę gigantyczny, 2 x większy niż upload, a do domu kablem mi idzie net 100Mb/s, potem drugi kabel do routera wifi 54Mb/s i sygnał do mojej karty wifi. I na prawdę, nawet gdy miałem 28 Mb/s to mi sie filmy na YT nie cięły a teraz to jest gorzej niż blueconnect w Bieszczadach :wink:


(Zulowski) #4

zakladam, że używasz windowsa

Sprawdz gdzie po drodze pakiety najdłużej czekają poleceniem ->

tracert www.wp.pl

(marcin_rom) #5

Ja polecam przepisać mac ze starego do nowego kompa, pod warunkiem ze nie jesteś oddzielony natem od sieci w której jesteś, albo podaj mac nowego komputera administratorowi twojej sieci.

Pozdrawiam.


(Bambosz107) #6

jak sie podłącze do wifi publicznego na moim osiedlu (11 Mb/s) to mi sie filmy na YT nie tną, a lak sie podłącze do mojego routera (28 Mb/s) to się tną. W obu przypadkach siła sygnału niska. Czemu tak jest???


(Bolo92) #7

Inny komputer zabiera całe pasmo i na YT nie starcza, albo wiruski bo raczej ze świeczką szukać teraz 128kb/s neta żeby się przycinały, bo przy 256 już chyba płynnie idą.


(Bambosz107) #8

komp świeżo po formacie, norton antivirus 2009 pilnuje, ale rzeczywiście, może to wirusy, zrobie skan; tylko mój komp jest do wifi podłączony, mam hasło, no chyba że ktoś je złamał

-- Dodane 21.03.2009 (So) 22:08 --

Trojan Remover znalazł jednego trojana, spyware search&destroy 10 cookies


(Bolo92) #9

Niekoniecznie mówię o Twoim kompie, mogą być inne w wirusach, albo zapuszczone na którymś pobieranie, albo dostawca ma "problemy".


(Bambosz107) #10

ale tłumacze przecież że do wifi TYLKO mój komp jest podpięty! żadne torrenty ani tym podobne nie idą.


(Bolo92) #11

Ale mi nie chodzi aktualnie o to czy WiFi wyrabia z przesyłaniem, tylko o łącze.

Na innym kompie też tnie filmiki ? Jak tak to wina wirusów/dostawcy, jeżeli nie to lepszą antenę do komputera, aby poprawić zasięg, ew. jakbyś się uparł to będzie i do routera ale nie wiem czy da to taki sam efekt.