Ograniczenie transferu na innym komputerze

Witam,

Posiadam dwa komputery w domu. Jeden połączony do routera linksys wag 200 a drugi bezprzewodowo. Chciałbym ograniczyć transfer tego bezprzewodowego do około 128 kb/s przy moim łączu 1mb.Szukałem w opcjach routera i niczego takiego znaleźć nie mogłem. Obiło mi się o uszy o jakichś ustawieniach linuxowych routera bądź rozwiązaniu z firewallem na drugim komputerze jednak wolałbym to konfigurować przez swojego PCta bezpośrednio. Proszę o konkretne wskazówki.

Pozdrawiam

Netlimiterem mozesz ograniczac lacze ale musisz go miec zaisntalowane na kompie na ktorym chcesz ograniczyc neta.

To 128kB/s do którego chcesz ograniczyć transfer, to już jest 1Mb/s, czyli całe Twoje łącze :wink:

Jak chcesz ograniczyć to do niższych wartości, bo nic Ci to nie da.

Chyba że chodziło Ci o 128kb/s, to cofam co napisałem, bo to jest 1/8 przepustowości Twojego łącza.

Chodzi o znaczne ograniczenie transferu na drugim komputerze jednak bez ingerencji w jego oprogramowanie.

Net limitera nie polecam.Jak sobie go zainstalujemy i ograniczymy to faktycznie - tyle, że nie otworzymy stronki bo przy wczytywaniu pingi będą rzędu kilka tysięcy.

Najlepszy sposób to po prostu ograniczenie downloadu w programach do ściągania i tyle.

No bo przecież na zdrowy, chłopski rozum - co z tego, jak przy nie limitowanym łączu ktoś otworzy stronkę? Według mnie nic, problemy zaczynają się przy ściąganiu i tu trzeba radzić.