Ograniczona prędkość internetu do 100 mbps

Witam,

Problem jest taki, że komp podłączony bezpośrednio pod router netii HG8245Q2 do jakiejkolwiek karty sieciowej na płycie asus p8p67 deluxe ma ograniczoną prędkość do 100mbps. Wcześniej do routera netii miałem podłączony (zanim umarł) router asus dsl n66u i prędkość była normalna 300/50
Wie ktoś o co kaman? Już próbowałem zmieniać prędkość kart sieciowych z auto na 1gb full duplex ale nic to nie dało

Będę wdzięczny za jakąś poradę.

Sterowniki do Realteka zainstalowałeś? Nie te od windowsa. Tylko od producenta płyty.

A na linuxie live jak sprawa wygląda? :thinking:

W ustawieniach sieciowych zmieniasz maksymalną prędkość przesyłu.

A czasem port 100 Mbitowy nie ogranicza?

A kabla przypadkiem nie zmieniałeś? Sprawdź inny kabel, bo może ten, którego używasz ma słabe parametry, albo uległ jakiemuś uszkodzeniu i karty nie mogą wynegocjować po nim 1 Gbps.

1 polubienie

Przepraszam, że dopiero teraz odpisuje ale praca robi swoje.

Odpowiadając na pytania. Nie ważne jakie sterowniki do kart sieciowych są i skąd jest bez zmian.
Linuxa nie sprawdzałem. Ustawienia kart już były wymuszane na 1Gb i też bez zmian.

Tak to wygląda jeżeli przewód (cat 5e) jest wpięty bezpośrednio z routera netii do pisi:


A tak to wygląda jak podłącze między router netii a pisi mój zdechły router n66u:

W między czasie prędkość neta zwiększyła się do 1000/100
Router ma jakieś problemy z sekcją zasilania w skrzynce(tor cyfrowy nie chce czasami zaskoczyć), na ten moment żadna dioda na nim nie świeci a działa lol
Serio, jestem chyba za stary i za głupi żeby to ogarnąć oO

Zmień kabel na jakiś lepszy. CAT6 albo wyżej

1 polubienie

Szczerze to wydawało mi się dziwne wymiana samego przewodu. Skoro do routera n66u szedł ten sam co bezpośrednio z tego od netii do pisi to czemu miałoby nie działać pełną prędkością. Wygrzebałem z burdelu w domu kabel cat 6a i go zarobiłem.

Efekt:

Także temat uważam za zamknięty. I jeszcze raz dzięks za pomoc.